fbpx

Follow us:

a

Author: Partija Integra

ШТИП - НОВАТА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА (ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ 2020)

НЕВОЗМОЖНОТО НА ДОФАТ...!ШТИП - НОВАТА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНАКандидат: СИМОН ПОЛИКАРП - ЏИМИОфицијален спот на ИНТЕГРА за кампањата за локалните избори за градоначалник на Штип 2020АМАНЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА...!ИНТЕГРА - МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Posted by ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија on Thursday, November 26, 2020

Настап на д-р Љупчо Ристовски, на Само вистина, Канал 5 - 19НОЕ2020

Уште еден одличен, интригантен настап на д-р Љупчо Ристовски, на Само вистина, Канал 5

Posted by ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија on Friday, November 20, 2020

„Што мисли Народот“ - д-р Љупчо Ристовски - Претседател на ИНТЕГРА - 18.11.2020

Најновото интервју за ТВ Стар Штип...на д-р Љупчо Ристовски, лидерот на ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија...визионерски

Posted by ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија on Thursday, November 19, 2020

Тема: Изборните резултати и процесот на контаминација. Ќе се обрати лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски, потоа ќе се обратат Стојанчо Геровски за правните имликации, потпретседателот д-р Александар Главинов за хакираниот процес и методологијата на штелување на резултатите и потпретседателот Воислав Зафировски за безбедносните ризици и закани од нараснатиот екстремизам кај албанскиот политички блок и наркоманската зависност на СДС* и ДП*НЕ во однос на тие екстремизми водени од голата желба да се биде на власт.

Posted by ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија on Saturday, July 25, 2020

ИНТЕГРА - Македонска Конзервативна Партија утре 03 Јули 2020, со почеток во 11.55 ч. ќе одржи Прес конференција на тема: „Злоупотреба на изборниот процес и спречување на кампања на ИНТЕГРА од страна на ДП*НЕ и МВР.“ ИНТЕГРА поднесува кривична пријава против Наќе Чулев, Христијан Мицковски за основано сомневање за злосторничко здружување за изборен криминал - со цел спречување на легитимен политички субјект да води кампања во изборен процес.Втората тема на која ќе се обратиме е продолжената нацрт преговарачка рамка за меѓувладината конференција за пристапување на Македонија во ЕУ.На прес конференцијата ќе говори лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски и меѓународниот секретар м-р Михајло Свидерски.Прес конференцијата ќе се одржи во просториите на партијата и ќе може да се следи на официјалната Facebook фан страна, YouTube каналот и на официјалната веб страница https://integra.org.mk/

Posted by ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија on Friday, July 3, 2020

Отворена интерактивна дебата со јавноста на ИНТЕГРА која ќе се одржи на ден 27.6.2020 со почеток во 11.55 ч.✅ Агробизнисот како стратегија во програмската платформа на ИНТЕГРА✅ Промоција на кандидатите за пратеници од ИЕ - 4Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

Posted by ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија on Saturday, June 27, 2020

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: