fbpx

Follow us:

a

Author: webski

Тема: Изборните резултати и процесот на контаминација. Ќе се обрати лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски, потоа ќе се обратат Стојанчо Геровски за правните имликации, потпретседателот д-р Александар Главинов за хакираниот процес и методологијата на штелување на резултатите и потпретседателот Воислав Зафировски за безбедносните ризици и закани од нараснатиот екстремизам кај албанскиот политички блок и наркоманската зависност на СДС* и ДП*НЕ во однос на тие екстремизми водени од голата желба да се биде на власт.

Gepostet von ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија am Samstag, 25. Juli 2020

ИНТЕГРА - Македонска Конзервативна Партија утре 03 Јули 2020, со почеток во 11.55 ч. ќе одржи Прес конференција на тема: „Злоупотреба на изборниот процес и спречување на кампања на ИНТЕГРА од страна на ДП*НЕ и МВР.“ ИНТЕГРА поднесува кривична пријава против Наќе Чулев, Христијан Мицковски за основано сомневање за злосторничко здружување за изборен криминал - со цел спречување на легитимен политички субјект да води кампања во изборен процес.Втората тема на која ќе се обратиме е продолжената нацрт преговарачка рамка за меѓувладината конференција за пристапување на Македонија во ЕУ.На прес конференцијата ќе говори лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски и меѓународниот секретар м-р Михајло Свидерски.Прес конференцијата ќе се одржи во просториите на партијата и ќе може да се следи на официјалната Facebook фан страна, YouTube каналот и на официјалната веб страница https://integra.org.mk/

Gepostet von ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија am Freitag, 3. Juli 2020

Отворена интерактивна дебата со јавноста на ИНТЕГРА која ќе се одржи на ден 27.6.2020 со почеток во 11.55 ч.✅ Агробизнисот како стратегија во програмската платформа на ИНТЕГРА✅ Промоција на кандидатите за пратеници од ИЕ - 4Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

Gepostet von ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија am Samstag, 27. Juni 2020

Отворена интерактивна дебата со јавноста на ИНТЕГРА која ќе се одржи на ден 20.6.2020 со почеток во 11.55 ч. (пет до дванаесет) во Ресторан „Бигор“ во с. Вруток, Гостиварско.Темата ќе биде новата одбранбена стратегија на ИНТЕГРА и како до моќна македонска воена индустрија.Учесници во панел дискусијата и дебата со јавноста:д-р Љупчо Ристовским-р Љупчо Спасевским-р Зоран ИвановскиПрашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

Gepostet von ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија am Samstag, 20. Juni 2020

Отворена интерактивна дебата во живо на тема: ВРАЌАЊЕ НА ИМЕТО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ВО ПРВИТЕ 100 ДЕНА И ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТОУчесници: д-р Љупчо Ристовски, д-р Марјан Попески и м-р Стојанче ГеровскиВреме: 11:55 (пет до дванаесет) на 13 јуни 2020 (утре)Место: Ресторан Биљанини извориПрашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

Gepostet von ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија am Samstag, 13. Juni 2020

Отворена интерактивна дебата на тема економија и енергетика, со м-р Зоран Ивановски и Јане Вангеловски. Денес во 11:55 (пет до дванаесет).Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

Gepostet von ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија am Mittwoch, 10. Juni 2020

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: