fbpx

Follow us:

Election results and the contamination process.

The leader of INTEGRA Dr. Ljupco Ristovski will address the media, then Stojanco Gerovski will discuss about the legal implications, the Vice President Dr. Aleksandar Glavinov will discuss about the hacked process and methodology of correcting the results of the elections and the Vice President Voislav Zafirovski for the security risks about the extremism in the Albanian political bloc and the addiction of the SDS * and DP * in relation to those extremisms driven by the desire to be in power.

(Macedonian) СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИ 21/7/2020

Sorry, this entry is only available in Macedonian.... Read more

PRESS CONFERENCE IN LIFE

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

This message is only visible to admins:
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.

Error: Error validating access token: The user has not authorized application 1332798716823516.
Type: OAuthException

Лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо РИСТОВСКИ гостува во „Миленко Неделковски Шоу“.

Одговори на сите подли лаги, шпекулации, инсинуации и удбашки местенки, добивате СЕ-ВО-ЕДНО интервју...ВИСТИНАТА И ЉУБОВТА КОН СВОЈОТ НАРОД НА ПРВО МЕСТО...
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Миленко секоја чест за класната ама и таа беше во СДСМ , па го промени ставот ( бидејќи на професорот му напомена дека на неговите листи имало луѓе од СДСМ ) затоа ја споменувам , поздрав до тебе и гостинот..

mislev do sega deka si nezavisen novinar ama sega se gleda deka si zaljuben vo vmro ama covekov te izede sose partali kako nikoj do sega i mnogu ti padna integritetot kako nezavisen novinar

Milenko ako tupis za drugi kazi i za tebe srce.

Миленко имаш гостин за кој тврдам дека е искрен дека ја кажува само вистината дека си ја сака Македонија и дека е вистински верник. Луѓето ја изгубија вербата во луѓето ама Ристовски е човек на кој треба да му се верува го познавам. Поздрав.

Бате Миленко нагази на мина. И претходната емисија наместо да обработат за некој тие го нарекоја помалото Зло😁 и оваа излагање на Професорот Љупчо Ристовски беше на големо ниво и фантастичен вокубулар од негова страна за состојбите во нашата Македонија. Миленко не можеше ни да ја води емисијата целиот беше збркан. Со вистината никој не може да си игра. Да се надеваме само дека тие ќе избијат на прво место и направат влада. Созреавме веќе за некој друг да дојде и да ја води државата во правилен правец. Досега за жал никој не се докажа.

Da bidam iskrena vo site intervju najmnogu iskren posten i za najdobar zivot e Ljupco Ristovski i integra samo taa moze da go spasi narodot od site maki i strabanja i da mu dade ubav i sloboden zivot a ne non stop maki stradanja stresovi i drugi raboti cel zivot zatoa da zivee integra i so gospod napred i glavata gore integra ne se predavajte narodot e na vasa strana ve poddrzuva sa.o integra i nikoj drug kriminalist dosegasen

Одличен настап на Претседателот на ИНТЕГРА, ако не и најдобар досега. Грми со авторитет и зрачи со доверие. Вистински Лидер!

Borete se narode moj za nasata Makedonia so glasovite. LJUPCO e toj sto ke mi pomogne na nasiot narod. Ni treba covek sto dava ces na nasiot Bog lsus...so nego se ce uspeeme🇲🇰🙏❤️

Milenko DPNE li te angazira za ovaa ama pravo da ti kazam go menuvam mislenjeto za tebe bidejki debatirajki so sogovornikot samiot se sogoli i ti ja promovira DPNE deka ke bojkotira oti samiot tece deka ti ne glasas na izbori vo SEVERNA MAKEDONIA pa vie dozvolivte da stane nasata tatkovina SEVEREN SEVERDZAN

Milenko..golema cest ti e napravena sto Profesorot Ljupco e vo emisija kaj tebe..ti treba da znaes toa da go cenis..samo za zal neznaes ..retki se lugjeto kako Profesorot Ljupco Ristovski..Bravo Profesore..

Milenko koj sakas da go vrati imeto nazad ako ti sto si doma ne glasas? Vie go smenivte i vie sto ziveete tamu treba da glasate za tie sto ke go vratat imeto nazad,. Milenko ne glumi filmska zvrzda i nemoj da go povokuvas narodot da ne glasa, dobro ? Sakam da te narecam nekako no za sega ke se vozdrzam

Milenko namerno zaboravas deka istata recenica ja kaza Zajcos mnogu oddamna deka daj da vlezeme vo Evropa ta posle tamu ke ja resavame MAKEDONSTINATA sto e sega pirazlicno ovaa sto go kaza majmunot Micko, a ?nemoj da se pravis nedoveten !!!

Ljubco jas mislam da vie ste otisle da se vie izjas ite i drzite govor a ne voditelo da gi brani kriminalcite i gomolime noditelot da vi dade zbor na vas a ne on da zboruva .on ako ska da zboruva neka drzi govor sam a ne sovas a narodot saka da vecue vas i vaseto mislenje a ne nego i negovoto mislenje

Milenko, proveri si go mikrofonot ,ako sakash da te slushnat site deka gi branish kriminalcite,Ljupcho Ristovski... "GRMI" od znaenje i aftoritet.

Milenko sto znaes ti za Kina be se vleckas po skopskite kafani od utro do utre sabajle isega mu kazuvas na toa nedokvakanoro pleme tamu za Kina abe daj nemoj da improviziras i spekuliras

Milenko ve molime ne sakame vas da ve slusame nego dajte zbor na Ljupco da zboruva i slusame ljugeto se revoltirani od vas i vasite gluposti

Корисни медиумски настапи за да се долови пораката и одгатне вистината. Нормално и со други партии би требало да се направи истото . Еден бемол во емисијата , водителот за првпат се чувствува надвор од ср’жта на проблемот и ја води улогата на адвокат на одредена партиска гарнитура. Dommage , што би рекле Французите , знаејќи ги сепак новинарските и македонски квалитети на Миленко . Сигурно дека може подобро. Инаку , дај боже секој лидер да ни ги повторува овие програмски национални определби и односот кон северна, Преспа , бугарскиот договор, ЕУ ...

Миленко разбирам дека со провоцирање сакаш да го збуниш Љупчо, меѓутоа тоа ги поминува границите на добро новинарство! И да ти кажам право изгледаш глуп, ти немаш капацитет да со факти му се спротивставиш на Љупчо! Го брише подот со тебе! Мислев дека имаш повеќе интелигенција, ме разочара

Bravo Profesore..

БРАВО ПРОФЕСОРЕ! ГАЗИ СМЕЛО , ОДИМЕ ВО СИГУРНА ПОБЕДА, ЗРАЧИШ СО ДОВЕРИЕ ЗА ИДНИНАТА НА МОЈАТА САКАНА МАЈКА МАКЕДОНИЈА!

Ako Integra ispolni samo 50% od Svojata programa Makedonija kje bidi edna od pobogatite drzavi vo Evropa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Milenko ko Milenko,tipičen interesđija,ne može da razbere deka ima luģe od drugačii štof...A ovoj Ljupčo e dobar,stručen i pogaģa vo celta...samo malku me zbunuva što se se odnesuva pastorski...ne znam koja hristijanska vera ja propoveda.,nie sme pravoslavci od pamtivek...

Миленко. Мора да признаеш дека вечерва Љупчо е на ниво и не можеш баш да му најдеш некои поголеми закачки. Тој има нешто што другите досегашни политичари го немаат, а тоа е отвореноста и убедливоста во неговите искази.

Bravo 👏

Bravo

View more comments

Најновото интервју за ТВ ТЕРА - Битола, жестоко и доследно на браникот на МАКЕДОНСКАТА ИДЕЈА ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Dobro intervju so odlicni argumenti ostanuva narodot da se razbude od ovoj kosmar i losi sonista posebno mi ostavi vpecatok sto vo celo interjvu sds i dpne i na dvete partii mu ja odzimate M sto i ne ja zasluzuvaat sekoja cest

Ниту подобро се живеело во изминатите 30-ет години, ниту подобро ќе се живее во идните 30-ет,да не се залажуваме. Не е ова песимизам, реален објективизам е! Инаку, ништо немам против вас, дајбоже да успеете во тоа за што се залагате!

Ud tvoi usta vo bozji usi samo Brajkata makedonci moi da se osvetat ubavo kazano i zamisleno jas glasam za vasi cela makedonska dijaspora od finska

Zbor po zbora ubavo kazano Makedoneco ke razmisli za svojata sudbina

Me zanima ako integra ako dojde na vlast kako prvo ke gi simne G 5 mrezite i da stopira onoj prasok i otrov sto go stavaat vo gorivoto na avionite vakcinite i voveduvanjeto na odzemanjeto na nasite deca kako prvo da go spasi zivotot na narodot oti bez narod nisto ne mozeme i da gi osudi dozivotno robje dosegasnite krvopijci predavnici i kriminalci vo makedonija fakticki da go spasi narodot i da vidi narodot poubav zivot a vie gragani glasajte za integra za poubav zivot za narodot i za nasite deca

Praviot covek sto narodot go razbuduva od dosegasnata mizerija i spasitel da dosegasnite mafijasi da gi snema od vlasta

Bravo za pretsedatelot na INTEGRA samo vakva stabilna licnost ke ja spasi Makedonija

Kako poradi sto se sveti bukvite vmro za tebe? Poradi tatarot hristo li ili i ti si od tie sto mislat deka mak revol organizacija e od 1893 godina?

Нее на одмет обединнување na site pomali partii koi se za spas na Mamedonija .

Секоја чест

Na viditelo da mu.go nac...m u usta....

Mi se dopaga

ВО ЕДНА КОШНИЦА СО ПЧЕЛИ ТРЕБА СИТЕ ПЧЕЛИ ДА БИДАТ СРЕЌНИ ЗА ДА ИМА МЕД НА КРАЈОТ ОД ГОДИНАТА АМА ВО МАКЕДОНИЈА 30 ГОДИНИ СРЕЌАТА Е ВИСОКО НАД ЗЕМЈАТА

Среќени граѓани мои Македонци/ки ќе бидеме само со #ИНТЕГРА # Нова Ренесанса за Македонија Со #Божја #помош🙏🏻

ЉУПЧО РИСТЕВСКИ МОМЕНТАЛНО ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН ЛИДЕР КОЈ ЌЕ ГО ВРАТИ ДОСТОИНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!!

Od sekogas sum gi cenel lugjeto po ona sto go pravat.Sto pravea dpmne i sds vo ovie 30 godini?PRAVEA NAMDSTENI IZBORI,NAMESTENI TENDERI,LINCUVANJE NA MAKEDONSKI INTELEKTUALCI KOIIM JA PLISKAA VISTINATA VO OCI,BARAA I PRIMAA MITO OD STRANSKI FIRMI ZA TIE DA RABOTAT VO REPUBLIKA MAKEDONIJA,VRVNI UMETNICI GI OBVINUVAAT ZA TERORIZAM,SE SLIKAAT SO UCK I SE GORDEAT SO TOA,GO OSIROMASIJA MAKEDONSKIOT NAROD SO GRABEZI OD NARODNITE PARI.......MI SE SMACUVA USTE DA GI NABROJUVAM NIVNITE DELA ZA OMALOVAZUVANJE NA MAKEDONSKITE NACIONALNI CUVSTVA I VREDNOSTI.DOJDE VREME NARODOT DA GI KAZNI.INTEGRA ZDRUZENA SO SITE CISTI MAKEDONSKI PARTII E NASIOT SPAS.ZA OVAA SVETA ZADACA GI POVIKUVAM ONIE STO DOSEGA NIKOGAS NE GLASALE.PENKALATA VO RACE I DA GI OSTAVIME DVETE KRASTI SO OTVORENI USTI!!!!!!!

JAS IMAM KOMENTAR DO OVOJ NOVINAR - LAJNAR . KOLKU PATI KAZA DEKA EMISIJATA E PRI KRAJ , JA MENUVA TEMATA , GO SECE PRED DA SE DOISKAZE GOSTINOT I KOGA RISTEVSKI ZBORUVA ZA MAKEDONIJA OVOJ SE PRAVI NALUDNICAV I DEMEK OTVARA PRASHANJA ZA CRKVATA I RELIGIJATA . ZNACI , I OVIE NOVINARI -LAJNARI IMAT ZADACA DA GI DEMOLIRAAT SOGOVORNICITE AKO SE PROTIV SHEMATA NA SEVERGANIJA , STOKATA SE GLEDA DEKA KE DOJDE STOPANOT I KE TREBA DA IM STAVI OGLAVA ZA DA BIDAT NAOGLAVENI I VRZANI ......

Bravo batka taka treba samo nemoj da podelis nacijite treba i ot drugite naciji glasobi posto vizijata superje ako imas i ot drugite naciji glasobi Togas mozes dago uspejes

LJUPCO RISTOVSKI ZA KRAL NA MAKEDONIJA NE ZA PREMIIER....

💕❤AJ DA VIDIME DALI KE USPEE ,DA VI POSAKAME SREKA🍀❤💕

Evropsksta unija se raspada i nema stoda se nadame na nea

Vreme e da se razbudi narodot i da ja zeme sudbinata vo svoi race.. Prv pat ke glasam za nekogo.. za MAKEDONIJA🇲🇰

РИСТЕВСКИ ПОЛИТИКАТА Е МНОГУ ЛЕСНА КОГА ЛУЃЕ ЈА ВОДАТ ПОЛИТИКАТА АМА КОГА АРАМИЈ СЕ ПОЛИТИЧАРИ ТЕШКО НА НАРОДОТ

Samo napred

View more comments

Ново интервју на д-р Љупчо Ристовски за порталот Охрид 1...понудени нови перспективи за од Бога дадениот ни благослов со Охридакиот регион, нов стандард после чија примена со Владата на ИНТЕГРА, Охрид и татковината нема да ги препознаеме и на сегашнава сива реалност ќе се сеќаваме како на еден кошмарен сон. ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Интегра-, Левица и Глас за Македонија - ОБЕДИНЕТЕ СЕ ! ВИЕд се борите за Македонозмот, заједно сме посилни', да се ослободиме од криминалциве, који ја погреба Македонија.

Se sto kazuvaat mi se dopaga..i sakam da gi glasam..no edno me buni..sto go vidov na kafe so Den Doncev..mi e strav da ne matat nekoja kasa vo pozadina..oti znaeme koj e Den Doncev 🙁

Вербата во бог е едно, а вербата на политичарот во народот и народот во политичарот е друго.

Ubavo e da ima promena ama nema narod da razmisli podlaboko site se so malku mozok vo glavata sto glasat za tie dve partii 30 godini i sekoi izbori se poloso i poloso

I Bog gi stvoril ADAM I EVA da stvorat narod koj ke go ceni stvoritelot. No sto dobi Bog za vozvrat. Nemoral i paganstvo so site pridruzni gnasotii.

Na ovoj covek vredi da mu se dade golema poddrska. I ako sakame da opstaneme mora da mu dademe poddrska

Браво и секоја чест!

Божја волја и среќа е што се појави на Македонската политичкса сцена во вистинскиот момент кога и си најпотребен. Македонецот тоа треба да го прифати и Ви ја даде својата доверба на следните избори. Сите ваши досегашни настапи и пресови на медиумите доволно кажуваат дека треба да Ви се верува и убедливо докажувате дека имате Решенија за сите проблеми од сите сфери на нашето општествено живење со понуда за брз економски развој висок стандард и враќање на нашето нациоално достоинство.

Љупчо Ристовски, Лидер на Македонија! Говори авторитетно, а сепак ни дава надеж и доверба!

ИНТЕГРА за препород на Македонија!

#Македонци/ки зар уште не може да разбереме #Човекот. Д~Р #Љупчо #Ристовски кој не чита ама зборува од #срце е искрен , бидејќи #срцето е извор на #животот!! #Господ да ја благослови #ИНТЕГРА Македонска Конзервативна Партија 🙏🏻

Браво за ИНТЕГРА!

Ako ,IMAME RAZUM I SLOGA, AKO SME VISTINSKI ZA MAKEDONIJA, EDINSTVENIOT , LUPCHO RISTESKI , PREDSEDATEL NA INTEGRA ; TREBA DA BIDE PREDSEDATEL NA MAKEDONIJAA ! mislete za Makedonija a ne partiski. Jas gi sakam i RODINA I DRUGITE PARTII NO DA SE OBEDINIME ,E NAJVAZNOTO DA GI ISTURKAME BANDITITE ,PLJACHKASHITE , Zaevistite

Dr. Ristovski go sledam od samiot pocetok koga ja osnova partijata.. Negovite idei za podobar zhivot na obicniot gragjanin se realni.. Samo treba covek kako nego da gi sprovede i realizira .. Makedonka sum i nemozham da prifatam nekoj da se igra so moeto dostoinstvo mojot jazik kultura vera nacionalnost.. Mu veruvam i ja ima mojata poddrshka..

Drzava bez Gospod ne se vodi a Gospodinot Ljupco e vernik i toj ke ja vodi drzavata vo prav pat i vo strvopocit pred Gospod ....site drugi opcii se izlisni ( pozdrav do idniot premier i te zamoluvam Gospodine Ljupco DIGNIJA BIBLIJATA visoko kako Americkiot pretsedatel neka vidat deka si od Gospod ispraten ...RESPEKT

Претседателе !! Респект кон вас и вашите политички ставови. Вие претседателе сте голем визионер и реалист за разлика од вашите конкуренти. Ве пратам од вашето излагање и вашите почетоци на политичката сцена. Но едно морам да ви кажам. ( РЕАЛНО ) многу од вашите политички конкуренти кои што беа на власт за овие скоро 30 години паднаа на испитот од нивните подржаници или поточно од нивните сопартијци т.с ги предадоа нивни луѓе или попросто кажано нивните луѓе од партијата, ја потонаа партијата или и го оцрнеа образот на партијата. Затоа почитуван Претседателе внимателно бирајте кој ќе ви биде рамо или потпор во партијата затоа што тие помошни потпорни столбови градат здрава и силна конструкција за градба на една нација и држава.

Ljupco Ristovski za premier, lugeto veke treba da prepoznaat sto e dobro za site nas. Bravo!

Da treba da se dade sansa na INTEGRA,so gospod napred narodot i gragjanite na Makedonija se prosvesti i pravil no ke postapi ako si ja saka drzavata

Bravo za integra samo nemoj da dozvolish da te kupat g ristovski

Браво,да се надеваме на успех и доверба од народот.

Samo Cvrsto i Istrajno Ljupčo!!!

Има значење има вера во БОГ. И ке биде премиер на Македонија

Bravo Ljupco Ristovski Iden Premieru na R.Makedonija Sekoja Cest Samo Napred Golem Coveku.

Лидер, победник, водач, политичар..... Не му треба да чита што некој му напишал, човеков зборува од срце, од душа, зборовите сами му навираат, има визија, има цел, само напред а ние ќе ве следиме 👍👍👍👍👍👍👋

БРАВО ПРЕЦЕДАТЕЛЕ

View more comments

Економскиот тим на ИНТЕГРА дебатира со јавноста за 12-те економски тенети за радикални реформски зафати во економијата...Љупчо Ристовски, Гоце Ристески, Јованчо Спироски и Виктор Трифуновски.
Абецеда за препород на економијата и создавање на услови за богати и просперитетни индивидуи, среќни и задоволни од постигнатото во својот живот. Прирачник за економска ренесанса за една декада...
... See MoreSee Less

ANTHEM - MAJKO MAKEDONIJO

ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Why Integra?

INTEGRA promotes, and with all available constitutional and legal mechanisms, guarantees the national sovereignty, integrity and independence of Macedonia, as well as the unitary character of the state. The statehood of the Macedonian nation must not be called into question by any political decision, law or constitutional amendment.

Integra Logo

The coat of arms is a designer stylized replica of the Paeonian coin *. The Eightfold Sun is a stylized representation of Ezekiel 10: 9-14 (The Bible, Old Testament), describing the cherubim with the four wheels and one in the midst of all four. One of the faces of the cherubim is a lion. The lion and the sun are traditional Macedonian symbols.

General Provisions

One of the biggest challenges of modern political reality is to build a consistent political platform, which will be consistent in ideological context, have enough potential to meet the challenges of the current political moment and at the same time be visionary in terms of opening prospects for prosperity. nation and state.

No success is complete or sustainable in the long run unless it is based on value, virtue and integrity. Only value-based societies have the inner potential for progress and prosperity.

Safety system

The main goal of any government is the security and safety of its citizens. The strategic priority will be to build strong defense and security forces that will guarantee national security and internal security.

INTEGRA aims to create a security system that will be functional, efficient, effective, professional, focused on the needs and interests of the citizens of the Republic of Macedonia, and at the same time free and independent of the constraints of the ruling parties.

vote

INTEGRA

MACEDONIAN CONSERVATIVES PARTY

Str. Dame Gruev 16-3 / 1
DTC Paloma Bianca
1000 Skopje, Macedonia
Tel: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Working hours: 09AM – 5PM
Follow us: