Follow us:

a

News

Open interactive public debate

On Saturday, May 30, 2020, at 11:55 a.m. or 5 a.m. to 5 p.m. The leader of INTEGRA Dr. Ljupco Ristovski will participate with part of the economic and financial team Goce Risteski – private business from Australia and vice president of INTEGRA, Jovanco Spiroski – engineer private business in technological design and innovation on the side Canada-Tfunovski – Macedonia, Ohrid and Ohrid private brokerage business in transport and logistics.

INTERACTIVE DEBATE WITH THE PUBLIC

An interactive debate between INTEGRA leader Dr. Ljupco Ristovski, together with MA Mihajlo Sviderski, INTERGRA International Secretary for Geostrategy and Geopolitics in the Southeast European Region and an overview of Macedonia’s EU perspectives. Questions can be asked in the comments, messages, on the telephone numbers: 3110885 and 3155020 and at contact@integra.org.mk

PRESS-CONFERENCE

On the occasion of the current developments related to the upcoming 2020 elections, INTEGRA – MACEDONIAN CONSERVATIVE PARTY is calling for an URGENT press conference, at which new knowledge and analysis will be shared to analyze the hidden intentions of the staged. Is there a “copy paste ’94” scenario in the background by order of a foreign intelligence service from the neighborhood?

Open interactive public debate

Tomorrow, Saturday, May 16, starting at 11:55 AM, INTEGRA starts with a series of thematically interactive debates with the Macedonian public IN LIFE on the fan and the website and on the tube channel of INTEGRA … 20 minutes presentation of the leader of INTEGRA Dr. Ljupco RISTOVSKI and the Vice President of INTEGRA Voislav Zafirovski, and then 20 minutes open studio with answers to questions from viewers. Questions can be asked at the telephone numbers: 3110885 and 3155020 and by email: contact@integra.org.mk

From the bottom of my heart and soul for my people Macedonian … Wake up now Macedonians, because the Queensland occupation is knocking on our door …

Нека е благословен 5. Мај – Ден на македонската азбука и на македонскиот јазик!

May May 5 be a blessed day – the Day of the Macedonian Alphabet and the Macedonian Language!

May May 5 be a blessed day – the Day of the Macedonian Alphabet and the Macedonian Language! May the memory of the legend Blaze Konevski, who is the creator of the last codification of the Macedonian language, be blessed, as well as all the actors who previously and during the Ilinden period standardized the Macedonian language – Pulevski, Misirkov. The memory of the apostle of the struggle of the Macedonian people for national freedom and their state, the Macedonian Goce Delchev, as well […]... Read more
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Економскиот тим на ИНТЕГРА дебатира со јавноста за 12-те економски тенети за радикални реформски зафати во економијата...Љупчо Ристовски, Гоце Ристески, Јованчо Спироски и Виктор Трифуновски.
Абецеда за препород на економијата и создавање на услови за богати и просперитетни индивидуи, среќни и задоволни од постигнатото во својот живот. Прирачник за економска ренесанса за една декада...
... See MoreSee Less

Денешното интервју за ТВ Стар Штип.
Соголување до коска на македонската вистина и суровата политичка реалност
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Jas mislam deka tesko nekoj vo makedonija ce bide za obicnijot gradzanin sve je za fotelja uboavo se zboruva ubavi muabeti dur se dojde na vlast site obetuvat brda i dolini a koče dojdi do vlast na narodot cemu kupi globus i gledajte brda i dolini takov e covekot vo balkanot se kupuva znaci mito i korupcija site ste isti na žalost

Eve vi TV Star od Štip za što ke polemizira !

Интегра работи за сдсм.Циа што беше?

Ако не бидете добитници на следните избори, со кого ќе правите коалиција? Ако не е тајна?

Се раѓа ново сонце на слободата, надеж за Македонецот👌👌👌

Дај боже да биде така. Се надевам дека ќе успеете. Потребен е ваков говорник како тебе.

Ако собере доволно гласови не мора да коалицира, се е можно

ДАЛИ ИМАТЕ КАНЦЕЛАРИЈА ВО ТЕТОВО И КАДЕ СЕ НАОГИА ПОЗДРАВ

Zosto nikoj so izjava na notar so garancija so imotot deka KE SE sprovede vetenoto

Фантастичен настап на Претседателот. На мнозина им се работите сега појасни

Господине Ристоски сум генерација која шивееше во текот на приватизацијата во фирмите кај што работев ги сотреа ги испокрадоа и голем дел од вработените беа принудени да одат да работат кај што ке стигнат,за парче леб.Меѓу нив одев и јас само да да го прехранам моето семејство.Пораката мие воспоставете во ред оваа наша мала држава.Народот не може веќе да дише од овие две партии.

Kako sto Gospod ne go otfrli svojot narod, taka i vie ne go otfrlate svojot narod. Nego se borite do kraj za spas za Makedonija. Gospod da ve Blagoslovi i da vi pomogne. Sekoja cest!

Дали имате канцаларија во Тетово,ако има каде се наоѓа.

Bravo

DALI KE VLEZETE VO KOALICIJA SO DPMNE ILI SO SDSM POSLE IZBORITE I ZAEDNO KE SE PRETOPITE I UDAVITE

Браво претседателе ,одлична дебата се што кажавте се точно.Вие сте единствената надеж за спас на Република Македонија .

Драг претседателе, пријателе... бевте во право кога на времето ми зборевте дека "дишењето во врат" ќе им засмета... Верувам дека со "хидрогенската бомба" ќе ги испратиме СДС&ДПНЕ на историското ѓубриште... ИНТЕГРА... за 🇲🇰 со ❤

Bravo profesore prekrasno objasneto I veruvam narodot ke ja prepoznae vistinskata opcija I na ovie izbori konecno ke pobedi treta opcija. INTEGRA

Makedonski televizii cesto pati baraat dueli primer Mickovski Zaev. Ne dueli od pet do sedum lideri na partii da se soocat. Pozdrav.

Bravo

Samo ljubov kon Makedonija i iskrenost se resenie, drug pat nema

PREMNOGU SIM VOSXITENA OD VASITE DOBRO NAMERNE I CESNI ZBIRIJ SAMO NAPRE

Posledna sansa na makedoncite raskrsnica dali ke se vrtime vo krug kako poslednite 30 god na celo so sdsm I vmro ili ke odbereme promeni

Precedatele sme postoele pret isys bog makedonci iden premier ve ocekuvame na makedonija lavojte makedonski se so tebe

View more comments

Отворена интерактивна дебата за геостратегиите и геополитиките во регионот на Југоисточна Европа и осврт на ЕУ перспективите на Македонија.

Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Македонија може да опстане само со ИНТЕГРА, зошто е од народот и за народот! Напред во победа!

Samo napred ! GOSPOD E SO NAS MAKEDONCITE ! INTEGRA e Makefonska tvorba i raste i se razviva za da ne izbavi od site dosegasni zabludi ! Ima podrska od celokupniot narod vo Republika Makedonija Da izlezeme od ovoj 30godisen Makefonski Tranziciski tunel !

СО ИНТЕГРА ГОСПОД ќе ја Благослови Македонија !!

Кога се пристапува со искреност, отвореност, концизност, тоа се гледа оддалеку. Народот ќе го награди вашиот труд претседателе, нивната радост и повисок стандард на живеење ќе биде ваша награда!

Бог нека го благослови секој кој му мисли добро на ближниот.

Народе, не се надевајте на други. Само ИНТЕГРА навистина мисли на вас!

Само сложни и здружени,со чиста душа и срце, можеме да се избориме со домашниот непријател кој со години не влече кон дното.Да ги задржиме младите во својата татковина бидејќи тие се нашата надежд нашата иднина

Игнорирање правете на злото ! #ИНТЕГРА гласот на вистинската #Правда !!!

Секоја индивидуа по род и вера ако е Македонец (а) треба да си даде 3 -та или последна шанса пред се за себе а потоа и за Татковината за на век.....Во животот -човекот има само еднаш шанса за "лотарија".

Да не бевте вие, навистина ќе ни немаше спас!

ИНТГРА е новата реалност за МАКЕДОНИЈА!

Со ИНТЕГРА, Македонија ќе има татковинска влада!

Конечно партија која на прво место ги става Македонските интереси !

Sasho Saveski, Se upirash samo , SOSLUSHAJ, NIKOJ DO SEGA SO VAKVI SILNI IZUSTIE , NEMAME OD PARTIITE

Spasot na ova edinstveno slobodno parce Makefonija zemja e vo novoto vodstvo na ovaa drzava od kadrite na INTEGRA- MAKEDONSKA KONZERVATIVNA PARTIJA ☝️

ИНТЕГРА е излезот за нашата МАКЕДОНИЈА доста ни го менуваа личнот опис

Саше, биди благословен од Бог.

Така,само така со истиот интензитет продолжете Претседателе и со истиот вокабулар кој го поседувате-за почит....Настапеѕе на Т.В. дебати ....Само така до победа ,Ве очекува Македонскиот Народ па и НАЦИЈАТА (ако сакате)!!!.

BRAVOO,! POCHITUVANI PREDSEDATELE, I TREBA DA SE NAMALAT MINISTRITE

БЛАГОСЛОВЕНИ ДА СТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛЕ ,БЛАГОСЛОВЕНА Е ИНТЕГРА СО ВАС 👍🙏😇❤

Секоја чест Свидерски!

Ова е партијата која цврсто застанува зад македонските национални интереси и заслужува шанса.

Samo so Integra narode,razbudete se i prosveste se od letargichnosta

Spasot za Makedonija i Makedonskiot narod e Integra i D-r Ljupco Ristovski

Ako nekoj, zboruvat protiv INTEGRA, mozi da zboruvate samo od inaet, ili vadheto vzareno partiski.

View more comments

Отворена интерактивна дебата на лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски, заедно со м-р Михајло Свидерски, меѓународен секретар на ИНТЕГРА за геостратегиите и геополитиките во регионот на Југоисточна Европа и осврт на ЕУ перспективите на Македонија.

Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Dali ke gi razviete odnosite na visoko nivo OSVEN so Konzervativniot ZAPAD I so Rusija I Kina, sekako vo NASA polza?!

Ako dodete na vlast dali Makedoncite i ponatamu ke gi narekuvate,grajgani i selani po primerot na DPMNE i SDS -BIVSITE KOMUNISTI SOMUNISTI?!

SO KOJA PARTIJA BI KOALICIRALA INTEGRA PRED IZBORNO ILI AKO NASTAPI SAMOSTALNO DALI BI KOALICIRALA SO ONAA PARTIJA KOJA GO DOBILA MNOZINSTVOTO GLASOVI ZA DA BIDE DEL OD VLASTA SO EDNA OD POGOLEMITE MK PARTII BEZ RAZLIKA DALI SE SDS ILI DPNE

Poglednete Makedonci ni eden nema od drugi nacionalnosti daja podrzuvat programata na ova politicka partija INTEGRA osven pravoslavni znaci site drugi na nas nise mnogu mnogu golemi dusmani i sakat vo nasa druava tie da izigravat gazdi samo edno da zapametat kirazija gazda nemoze da postane zatoa sto makedoncite naucija dosta vo poslednite 3 god. I uste sto se sakat dusmanite .

Samo so gospod napred Dadete od vas nadcovecki sili za da se promenat na dobro nekoi raboti koi za zal ako ne se smeni nesto ke gi izgubime zasekogas

Ako dojdite na vlast kako ke go resite problemot so izvrsitelite i blokirani smetki nad 120 000 graganii ,dali ke gi vratite pod drzavna kapa barem karot da odi vo bugetot !

10

👍👍

Samo napret Imtegra so gospot napret

View more comments

Длабинска анализа на суровата македонска реалност...остро, жестоко, со љубов и жар за својот народ и татковината...Вреди да се погледа со внимание... ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Многу јако, децидно, недвосмислено чисто и искрено кажано.... 👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👍👍👍👍👏👏👏👏👏👏👏👏 ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️

Integra nasa nadez, dolgi godini 2 partii mislat deka so nivnoto izlagalje na presovi mitinzi i so nivnite kampanji deka lesno se manilulira so narodot sto videvne dosega lagi krazbi milionski sumi predavstva i Red drugi kriminalski dela, a Sega pak vo ovaa sostojba mkd stana policiiska drzava dosta bese do kade ke odeme dodeka ne e potonat brodot ima nadez ovije od integra vistina lugjeto kako gi slusam me doprea do srce ova go nemam videno i slusano odamna so takva harizma i iskrenost. Se nadevam i kese molam na gospod ako treba ovije lugje da zastanat kako vistinski lideri na ovaa mala zemja, napred integra

"Не постои северномакедонски идентитет! Постои македонски идентитет! " БРАВО ПРЕТСЕДАТЕЛЕ! БРАВО!!

Прекрасни идеи, убава замисла и визија за Македонија. Такви водачи со интегритет и визија и се потребни на нашава земја. Но за сето ова да се реализира, потребно е да дојдете на власт, да ја поразите олигархијата и двете најголеми политички партии и да можете да формирате влада. За тоа да се случи, мора да има обединет трет блок. Политичка коалиција помеѓу сите партии кои излегуваат со иста идеологија и заложба за поништување на преспанскиот договор со крајна цел враќање на уставното име. Зборувате за римскиот концепт: "Раздели па владеј"; е тоа му се случува на македонското ткиво. Ве разделија. Кажете ми како планирате да ги победите сдс и дпне кога патриотите се поделени едни за интегра, други за Глас за Македонија, трети за коалицијата никогаш северна, четврти за Левица, Демократи и други помали партии ? Неопределените изгубија верба дека на власт ќе дојде трета политичка опција. Ви посакувам победа и успех иако за жал не верувам дека тоа ќе се случи со ваква поделеност на македонскиот народ. Поздрав.

Gospodine ako ova sto go kazuvate vo intervjuto go ostvarite ispolnite barem Del od toa togas ste na dobar pat da ve izbereme za opcija koja veke odamna ni e potrebna vi posakuvam uspeh na narednite izbori na makedonskiot narod my e dosta od prethodnite prevarantskai vodenja na drzavata

Се што кажа е на место само како ќе го направи сево ова кога ние сме под окупација а немаме востаници и пушки

Браво, браво!

ИНТЕГРА е следниот победник на изборите. Затоа што народот го препозна нејзиниот капацитет!

Da,taka e vo razvienite zemji.No !!! Sto so JAVNAVA ADMINISTRACIJA ??? Sè e prenatrupano,nepismeno,neodgovorno,neblagodarno..korumpirano,partizirano,vlklucuvajci go i alcnoto sudstvo ???? A od mn ov zavisi SÈ.

DOBRO BE LUCE AKO STE LUCE SLUSAJTE GO COVEKOT KAKO I STO ZBORUVA ZA SPAS ZA OVAA MAKEDONIJA DAJ DA SE SOBEREME I EDNO DA BIDEME DA GO GLASAME COVEKOT ZA GLAVEN NA OVAA JADNA TAKE DA KAZAM MAKEDONIJA DAJ OSVESTETESE OD OVIE APASI AKO NE VI DOSTA TOGAS SITE FRLETE SE U JADDRANSKO0 MORE I UDAVETESE SO OVIE PREDAVNICI KOJ GI OBOGATIFTE

Imam eden predlog do profesort pre izbori da izlezi pre narodot vo sekoj grad i da im go kazi seto ova za da pocni narodo da veruva vo nivnata vistina pozz do integra

Na krajot na tunelot na 30g temnina se gleda svetlost,koja ke ja donesi Integra

pred tri godini druga pesna peese profesorov. Najdete gi snimkitekoga davase podrska za promena na imeto a so toa i identitetot. Sega ne mu veruvam nisto, sega mi lici na mamka za del od glasackoto telo i da ja rasitni opozicijata. Ne e samo toj pusten da odigra vakva uloga ima i drugi, ama ovoj pat nema da im uspee. A vie so naracanite falospevi za " patriotot " profesor malku podobro razmislete i namalete ja euforijata nie ostanatite ne pieme nafta i pamtenjeto se uste dobro ne sluzi.

Многу моќ имаш Господине Ристовски.Ама си се зафатил со проблемот МАКЕДОНСКА НАЦИЈА ?!?! Тој проблем и да ти дадеме шанса веднаш ќе ти ја одземе моѓтта и ќе биде се друго ништовно.Македонецот мора да се откаже од МАКЕДОНСКА НАЦИЈА ?!?! Затоа што е родител и создател на СИТЕ ДРУГИ НАЦИИ НА БАЛКАНОТ ПА И ПОШИРОКО. И како родител чии деца пораснале треба да се однесува а не ТУТОРСКИ.Е ТОА АКО НЕ ГО НАУЧИШ ГОСПОДИНЕ РИСТОВСКИ НИШТО НИ ОД ТЕБЕ НИ ОД ИНТЕГРА

Luge seto ova e vo red sekoj ima svoe mislenje Ali ovoa vo realnosta e samo neostvarliva zelba vie go slusajte gospodinot I mu se voshituvate zatoa sto poseduva dobri oratorski vestini nisto drugo a so se odnesuva do site nacionalni I drzavni prasanja toa ne e stav samo na integra toa e stav na site makedonski partii osven na sds I zatoa vo ovoj slucaj treba da bideme realni deka vmro e mnogu golema I jaka partija sto integra ne se razlikuva vo nisto od stavovite na vmro mislaam deka so dobra koalicija ke ja spasat drzavata vo toj slucaj ke go splotat makedonskiot narod sprotivno samo moze da ima vlada koja ke bide slaba I ucenuvana I pak ke ima zastoj

Chovekov za premier da si go izbereme .da ja usmeri makedonija vo vistinski pravec ,za da dobieme miren i spokoen zivot .zlatna zemja imame ako ja ostavime na vmro i sds ke ja izgubime drzavata za kratko vreme .zaev e kupen od globalistite a mickivski nema muda izgleda deka i on e kupen ili ucenet . A mozda i glup

Браво одвоив време да Ве сослушам до крај што досега не ми се случило со останатите, сето ова звучи надежно, останува да се добие прилика колку ова во иднина навистина би се остварило, досега за жал од сите идеали што ни беа предложувани во предизборие имаме само негативно искуство во посчедниве 30_тина години

Mnogu pametno si zemal i si se zbogatil nelegalno dobrovolno vrati go, isto taka napravi Germania so porezot koj so godini se kriese i se nosese vo drugi zemji, iljadnici bogatasi dobrovolno si go plativa porezot vo dadeniot rok. Nekoj misleva deka nema da bidat otkrieni i molceva, em se si plativa plus kazna plus zatvor, primer Uli Hoeneß poranesen predsedatel na FC Bayern.

Bravo profesore cest i zadovolstvo da ve slusa covek sekoj a posebno Makedonec.Dali vo ovaa molskavicno turbulentno vreme ke bidete bozjata sila na rascistuvanje inaoganje nadz za spokoen zivot.So vas sme

Храбро изнесени ставови и визии! Искреност, вистина и спремност извира од него при секое негово излагање.Толкав жар и знаење за да конечно се исправат работите! Толкава љубов за Македонија! Љубител на правдата!

So vakvo izlaganje i poznavanje na site segmenti vo vodstvo na edna zemja i vaka golem covek vo oratorstvo..Sekoja cest. Dosega nemam slusnato . Me odusevivte kako obicen covek... VI BLAGODARAM.

Za Integra se glasa od ljubov 💝, ljubov kon Boga, ljubov kon tatkovinata ne od inaet, ne od odmazda, so ljubov so čisto srce i misla so verba vo Bog vo vrednosti trudoljubivost za podobro utre.

Досега не сме виделе и чуле некој да зборува со ваков силен авторитет, а сепак ни влева надеж и доверба!

Bravo ,bravo ....

Respekt Treba da se glasa za Integra da I'm se dade sansa

View more comments

Потпретседателот Воислав Зафировски, за слободата, безбедноста и сигурноста... ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Слободата без идеали многу повеќе штети отколку што користи.... А.Г.

Sloboa e golem zbor i za toa se borele i se bora do den denes Makedonsikte grajgani zatoa e tuka INTEGRA da ne spasi i da ima sloboda na sekoj grajganin vo MK

Браво !!!!

veruvam vo vas ve podrzzuvam i vi se prikluccuvam

Bravo za dobite zborovi sto ne ohabuvate ,ja imate mojata Podrska!!

View more comments

По повод актуелниот развој на настаните поврзано со претстојните избори 2020, ИНТЕГРА - МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА свикува ИТНА прес конференција, на која ќе се споделат нови сознанија и анализи за скриените намери на инсценираниот ќорсокак околу определување на датум за изборите.

Дали е во позадина сценарио "copy paste '94" по нарачка на странска разузнавачка служба од соседството?
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Sekoja cest,za ubavite zborovi i dela.So Integra ce dojde i podobroto utre, i nades za svetla idnina.Uspeh vi posakuvam i zdravje.

Na Makedonija vo momentov ne i treba pamet .Na makedonija i treba ludost. Ama za zal nema gragjani za ludost ili gŕagjanska inicijativa .partija

Maja Maja koga se obrakhash so brakha i sestri se znae i se gleda od kade duva veterot ista matrica khe bidete i vie neka vi e so srekha

Bravo Integra senadevam deka Makedoncite od rodot makedonski ce zastanat pozadi Integra i ceja pidrzat ori ona e spasot za makedonija

INTEGRA MAKEDONSKA KONZERVATIVNA PARTIJA -partija koja ke ne spasi od zloto koe ni go spremaat SDS O DPNE!Samo napred vo novi pobedi

Слушајте добро Македонци браќа и сестри !!!! Вие ја одлучувате историјата 👉🏻👈🏻 !!! #ИНТЕГРА со љубов кон Македонскиот народ !!!

Македоија е се што имаме и ќе се избориме за неа

Храброста е ваша одлика Професоре, бидете благословен

Државно - разурнувачката политика на сдс и лицемерието на дпне влегоа во завршната фаза на дефинитивно уништување на Македонија

Вие сте тие што со години ги чекавме!

“Секој човек греши, а само неразумен останува во својата заблуда“. кажал Цицерон претседателот Д-Р Љупчо Ристовски на браникот заедно со претседателство и лидерски тим никогаш нема да отстапат од правдината за македонскиот народ,зашто имаат разум и не се во заблуда затоа народот ги препознава и им верува!

Bravo

Kazano sve na mesto sega makedonskiot narod treba dobro da razmisli oti da ne go izgubime i ova malu sto ostana mislam deka integra moze da ja vodi drzavata na podobro utre veruvam vo niv veruvajte i vije vo podobro utre so integra

ИНТЕГРА само напред!

Samo INTEGRA MAKEDONSKA KONZERVATIVNA PARTIJA Najdobroto od Makedonija

Bravo

Samo napred

Ако биде како што зборува а ме..освои..со неколку дебати. За Лј.Ристовски дефинитивно.

Се што кажувате е така

Amin

Поддршка за единствната разумна партија

DA ŽIVEE INTEGRA... SMRT ZA PREDAVNICITE

Za tatkovinata! Za Makedonija! SAMO INTEGRA!

Bravo integra samo vie ste za Makedonija

Treba da im se dade šansa ! Ne davajte veke glasovi za parazitskite partii. Vmro dupam ve i Socijal demoratski sojuz prodavam ve kako stoka na pazarot. Treba da im se kaže deka ima kraj na se.

View more comments

Load more

INTEGRA

MACEDONIAN CONSERVATIVES PARTY

Str. Dame Gruev 16-3 / 1
DTC Paloma Bianca
1000 Skopje, Macedonia
Tel: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Working hours: 09AM – 5PM
Follow us: