fbpx

Follow us:

a

Вести

Прес конференција на ИНТЕГРА во Штип 27/11/2020

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски, и • Кандидатот за градоначалник на општина Штип, г-дин Симон Поликарп Тема на пресот: • Став за бугарското велепредавство • Претставување на првата фаза од проектите за Штип, на ИНТЕГРА и кандидатот за градоначалник на Штип, г-дин Симон Поликарп.  Детали: • Датум: 27.11.2020 г. (петок) • Почеток: 11.55 ч • Локација: Хотел ОАЗА (конференциска сала), Штип. Напомена: Организацијата на пресот ќе биде во согласност со сите препораки […]

Официјален спот на ИНТЕГРА за градоначалник на Штип

НЕВОЗМОЖНОТО НА ДОФАТ…! ШТИП – НОВАТА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА Кандидат: СИМОН ПОЛИКАРП – ЏИМИ Официјален спот на ИНТЕГРА за кампањата за локалните избори за градоначалник на Штип 2020 АМАНЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА…! ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА Линк до видето

Почеток на кампањата за избор на градоначалник на Штип

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија денес ја започна кампањата за избор на градоначалник на Штип. Симон Поликарп е кандидатот кој масовно ги освојува симпатиите на македонската и штипската јавност. Денешните средби со Штипјани изобилуваа со спонтани пријателски реакции, со размена на убава промисла за иднината на Штип, како да се буди надеж за промени, за нешто ново, долгоочекувано.. Благодарност до сите кои денес не удостоија со убав збор, пријатни насмевки, топол прием…Бидете ни благословени, Штипјани. Продолжуваме утре…и деновите потоа, се’ до конечната цел – […]

Настап на д-р Љупчо Ристовски, на “Само вистина”

Настап на д-р Љупчо Ристовски, на “Само вистина”, на Канал 5 телевизија. Уште еден одличен, интригантен настап на д-р Љупчо Ристовски, на Само вистина, Канал 5. Линк до видето

Интервју за ТВ Стар Штип

Интервју за ТВ Стар Штип на д-р Љупчо Ристовски на лидерот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија. Линк до видеото

Изборните резултати и процесот на контаминација.

Ќе се обрати лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски, потоа ќе се обратат Стојанчо Геровски за правните имликации, потпретседателот д-р Александар Главинов за хакираниот процес и методологијата на штелување на резултатите и потпретседателот Воислав Зафировски за безбедносните ризици и закани од нараснатиот екстремизам кај албанскиот политички блок и наркоманската зависност на СДС* и ДП*НЕ во однос на тие екстремизми водени од голата желба да се биде на власт.
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Comment on Facebook

Boze boze nema makedonci pA pocnaai strAnski klovnovi za gradonacalnici integra treba da se zasrami

K-15 pocnaa li so svoite skecovi ?

Barem samiot kazuva ja sum MAKEDONEC a ne kako ovie ovde severdgani i ostanatite sto ne negirat

Bravo✊🙏🙏🙏🙏

Браво ИНТЕГРА.

Bravo covek sto veruva i ima strav od Bog mu treba na Stip pobeda za Simon.ocekuva narodot cesen gradonacalnik

Ne zamislivo

Само напред Џими

Ccc

Eee ovoj ke uspee da ne od Obama bratucet samo napret

View more comments

ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија денес ја започна кампањата за избор на градоначалник на Штип.

Симон Поликарп е кандидатот кој масовно ги освојува симпатиите на македонската и штипската јавност.

Денешните средби со Штипјани изобилуваа со спонтани пријателски реакции, со размена на убава промисла за иднината на Штип, како да се буди надеж за промени, за нешто ново, долгоочекувано...

Благодарност до сите кои денес не удостоија со убав збор, пријатни насмевки, топол прием...Бидете ни благословени, Штипјани.

Продолжуваме утре...и деновите потоа, се' до конечната цел - победа на 13 декември. Штипјани ќе гласаат за бр. 1, Симон Поликарп, затоа што тој е човекот кој секогаш стоел на страната на онеправданите, угнетените, сиромашните и секогаш несебично се давал со се' свое за доброто на Штипјани и за Македонија.
ИНТЕГРА е остварување на АМАНЕТОТ за татковината.

НЕВОЗМОЖНОТО НА ДОФАТ!
ШТИП - НОВАТА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА!

Ајде Штипјани, заедно да ја раскажеме најубавата приказна за родната грутка - за Штип...
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

ne ste seriozni so bratov ?!?!

Каков кластер интегра ќе напрајте 🤨🤨🤨

Bravo 👌👍

Hahahahahaha 😂😂😂😂

Samo napred. Redno e nekoj so duša so razum da bide za LUGETO. Bozji Blagoslov

🤣🤣🤣Śtomi izgledaat nekoj luge ćudni so grst luge nese stanuva Gradonaćalnik nekasia proba srekata Dzimi No pobednikot uste sega se znae👍😉🇲🇰🇪🇺

Ајде Штипјани направетего најдоброто за Македонија

Barem ke ima Lambada dosta so crni sliki

A maskite kade se? Distanca? Grupiranje? Pregratki? Los start na kampanjata

Bog neka vi e Napomos so golem uspeh 🙏🙏🙏❤️🇲🇰

Djimi za premier

Maskata, kade e Maskata 🙂, samo napred Gimi

So toa sto ne nosete maski demonstrirate li sila deka zakonite ne vazat za vas..

Elmedin Kaplanoski abe nebilo zaebancija 😂😂😂😂😂😂😂😂

Samo napred !

турете маски бе токмаци едни!!!

Ви посакувам успех,но истовремено и сум малку разочаран од непридржувањето кон мерките, скоро никој и да не носеше маски,па вие треба за пример да бидете. А бе никако да излеземе од тој балкански менталитет.

Џими за градоначалник !!! Време е !

Ако имаш кредибилитет , воља и трпение да се справиш со Македонскиот менталитет секое добро со Среќа Џимии🍀

So INTEGRA I SO NOVIOT GRADONACALNIK NA STIP -DJIMI SAMO NAPRED

Samo napred INTEGRA! So gospodinot POLIKARP vo POBEDA!

Poarno Jimmi nego nekoj prodadena dusa. Ovaj barem ke e cuva tatkovinata ne da e prodaj. Aladatie Jimmi I so streka. Se se mozi, I ako si od drug kontinent. Makedonija e takva drzava sto dava cansi na sekoj eden. Jimmi hrabar i posten covek.

So gospod napred

Podrska za Simon i INTEGRA

View more comments

Уште еден одличен, интригантен настап на д-р Љупчо Ристовски, на Само вистина, Канал 5 ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Bravo samo napred integra

Odibe Rizinusöle komu do kazuvas lopuzo Pa Zarem slept gleda narodot Sto uste sakate digrizavte koska I sega vi vi Osrams drndanje vo prazno kako CEGO dikazete vaseto Patriots ko lubie Jon zemjava koja e Siesten vasi it Dom???sce dadovte i Zenits Sufi ponudivte za da lap bete koska goal teski Medici Ski Surati koi namespace golema ogromna istotisko,materijalisticka Nacional no zlooooo

"" Професоре. А каде вие во случајов гледате, "Европска Култура и Цивилизација"? Брисел, Париз, Берлин, Лондон, каде""???...

Тук няма истина

Браво председателе само напред овие копилинава предавнички ако не се чуствуваат како македонци кога ќе дојдеме на влас ќе ги испратиме со куферите

Секоја чест за Др.Ристевски.

Abe govedo so nadmina taa vlada kakvo veto so potera Grcite im dadoa sega i na bugarite da im dadad so sakat i taka sme izbrisani od kartata na sveto ako e taja vlada ispravna zosto ne izleze so dogovoro i da znae narodo vo sto se raboti taa vlada e kriminalna za narodo zatoa sto raboti i prodava se soe Makedonsko kako da prodavat na tatkomu nivata samo besilka na taa Kriminalna Vlada

Бравос Го; Ристовски тоа е болката на татарите и на атинаните териториата геоѓравска Македониа им смета а руждин нека не мати вода , Македониа е споредува со косово , Страмота

Bravo i Svaka mu cast Na Pretsedatelot Na INTEGRA Kako nego i se potrebni Na Makedonija i Na Makedonskiot Narod Bravo Bog da Te Blagoslovi i da to e is polno sekoja tvoja zelba Pokazimu Kako Treba da se saka i da se vodi Svoja zemja 🇲🇰✊🙏

Bravo za Godpodinot Ristovski.A za drugiot gospodin👎.

Ружин извајго нарилникот.

ReAlno Lazaro !!!

Lupco nemoj drug pat te Molam da idis na debati so vakvi Debili severganski.

Одлично, честитки!

Merkel ne taa od 90 god zivese od Zakonite i pridobifkite na Kancelarot SRODER. Za se unisti. I vo Germanija i vo Evropa i Kaj nas so neziniot Stil/!!! Se otide niz Voda-!!

Vistinata koga togas ce dojde

Gospodine Nano Ruzin. Po koja cena e naprednata????? Nie sme izbrisani Kö NACIA- MAKEDONIJA i ZA. Vas. Kur ve Boli. Za MAKEDONCITE— Tresters slama za svoja korist- kriminalni Hohstapleri—-👺👹👿👿

Blagodata bozja e iscelena brz vas Dr Ljupco Ristovski koj I'ma usi neka slusa koj I'ma oci neka gleda nabrgu ke gojde vremeto na INTEGRA

Да ти се посере цел свет во книгата што ја пишуваш,па баш историја ѓубре скапано

Čovek so obraz ne nosi maska. Ovie gjonovi što se nema da napravat vo ime na korona strategijava.

"" Абе " Говедо Сатанистичко" . Која е таа држава " Северна", да би те закопале во неа, и тоа жив, каде се наоѓа, и на кој народ му припаѓа бе " Копиле" продадено""?...

Samo mozam da kazam na nas ni treba vakov covek vskva partija bravo gospodini LJUPCO

Pokusavaat da im go perat mozokot na Narodot Makedonski so Severna Dajboze dane uspeat 🙏Makedonija Vecna ❤️👌Bravo za Profesorot lupco Ristevski

Bravos za Pretsedatelot... kako i sekogash stamenito cvrsto na stranata na vistinata... bidete blagosloveni!!!

Izvadia maskata za da mozis slobodno da kazis Makedonija namesto s. m.

View more comments

2 weeks ago

ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија

Најновото интервју за ТВ Стар Штип...на д-р Љупчо Ристовски, лидерот на ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија...визионерски ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Integra e 😇🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰👌🙏

Kletva do gospodin ristovski da ne ja dava makedonija na ali i vrani

Bravo

Bravo profesore

Vistina

Bravo sto ja zboruvate vistinata Nemam mnogu kako vas

BrAvo 🍧 Za Argumentiranite vistini

Se soglasuvam so vasite Kazuvajnja toa e moe mislenje

Koj mu go fade toa pravo???

Da

Slika od kleopTra

Bravo legendo za tvoite istoriski kazuvanja

Do koga ce se ponizuvme Samite sebe

I n t e l i g e n c. I j. A

Vi cestitam za vaseto izjasnuvajne se gordeam so vaseto iskazuvanje neka veslusni dobro namerniot svet

Граѓаните во Македонија добро ја препознаа идејата на господинот професор Ристовски, но мафијата во Македонија не дозволува обичниот човек да го почувствува тоа.

Одлично Професоре Ристовски, одлично! 👍👍👍

Nekoj treba da zastane cvrsto i da go povede narodot po "patot zivotot i vistinata.

Bravo za gostinot ljupco ristovski!! Macedonskiot narod imat pogreseno sto ovoj gospodin iskren ne go izbraa za minister

Odlicno

Samo eden CAR

Bravo gospodinee sekoja cest 👏👏👏

na sledni izbori so pretstavnik od Integra vo diasporata

Nemam vreme da go poglednam intervju ali siguren sum vo zborovi na gospodin ljupčo znam siguren sum samo samo on može da se obračuna so bugarija da se obračuna do smrt znam deka nikogaš nema da potklekne na uceni znam deka će najde saveznici koji će pomognat vo borba za vistinata siguren sum makedonija e večna i taka će ostane

View more comments

Економско финансиски анализи на ИНТЕГРА...нека е за поука, порака, опомена и изобличување во правда и правичност.
Следете не со внимание, чекориме пред времето...
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Бравооо господине Љупчо Ристовски респект за вас

Интегра, би ве замолил да ми објасните каква анализа е ова ? ОК, човекот објаснува како фунционира економскиот систем, дали бил или не бил добар ама каков бенефит би имала Македонија и што кажува анализата не мозев да видам. За жал јас не слушнав ништо што обичниот човек би го разбрал.

Mislam se soglasuvam jako se soglasuvam so vas izminatiot period nemaše asolen domaćin nemaše i zatoa e vaka kako što e

Parite gi stacioniraa vo poedinci i napravia multimilioneri. Potpolno ste vo pravo ama tesko koj ke se spravi so ovoj aramiluk.

Секоја чест претседателе, да се надеваме дека ке ја разберат пораката и вашето залаганје и борбата за доброто на Македонија.

Кога ќе се освести Народот, и до кога ќе го трпи криминалот и корупцијата???

Bravo Mnogu e ste potrebni Na Makedonija i Na Makedonskiot narod Samo kako vas pameten covek mozi Makedonija da e donesi onaka kako zasluzuva Bravoo

Одлично.

Preubava Pouka👌🙏🙏🙏

Браво господине Спироски!

View more comments

Симон Поликарп - Џими, кандидат за градоначалник на Штип на ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија, на предвремените локални избори за градоначалник на Штип, декември 2020.

Македонец по самосвест, човекот кој 40 години е во Македонија, во која живее и твори со сето срце, сила, душа и разум како за Господа, кој има зад себе безброј хуманитарни активности, кој е самиот по себе вредност, доблесност и интегритет, кој основал семејство тука, има внук и кој ја засакал Македонија за своја татковина.

Навистина е чест и гордост да се биде партнер во процесите со Џими, кој ја прими ИНТЕГРА и нашата нова политичка визија за своја. Заедно и со Божја помош ќе го препородиме Штип...

m.facebook.com/story.php?story_fbid=2030086190482459&id=1488488174642266
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

ПОДРШКА ЗА ЏИМИ ОД СИТЕ СТРАНИ , ЗА СЕГА ЌЕ БИДЕ НАЈДОБАР ИЗБОР .

I treba da mu se dade sansa na covek sto uspeal da izbega od ustata na lavot

Овај е многу поголем Македонец од многу други во државата

Podrska Djimi samo napred

Поддршка за Џими од Скопје.

Поддршка !!!

NAJISPRAVNA ODLUKA KOGA DOMASHNITE PREDAVNUCI ROVARAT MOZHEBI OVOJ KANDIDAT KJE BIDE NAJPRAVEDNIOT ZA SHTIPJANI

Mu blagodaram na boga za ovoj covek zatoa sto preku nego stanavme luge vernici na boga bog da te blagoslovi brat simon😇🙏

Ovaj če pobedi pa nz šo da bidi

BRAVO ZA DJIMI

Podrska

Само напред Џими

И за секого по еден сенвиЧ со кубаса!

Bravo Gimi Vo golemo pravo si

BRAVO👍👍👍

НЕВОЗМОЖНОТО НА ДОФАТ! ШТИП - НОВАТА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА!

Samo crnec mozhe kicmata da mu go isprai

samo napred pogolem patriot i od rodeni makedonci , sekoja cest 👍

View more comments

Говор на д-р Љупчо Ристовски на 4-та дигитална седница на Централниот комитет на ИНТЕГРА.

Македонските национални стратегиски интереси во татковината Македонија во фокусот на сите идни стратегии и политики на ИНТЕГРА, а во нив место за 'северна' едноставно нема и не смее да има...
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Vostanie sega i vednas

Секоја чест на коментарите....Каде бевте сите Вие пред 4 месеци,кога го зборуваа истото???????!!!!

Golema podrska i pocit za Integra

Vie ste poseben Lider kakov nemalo na Makedonskata Politička scena so ogromen Potencijal i Kapacitet , za žal nema koj toa da go prepoznae ! Se pojavuvate vo vreme koga Vladite vo mk i mn posiroko gi bira nekoj drug , a vie ne ste od tie sto im odgovarate ! So vas ne bi pominalo nisto od toa sto im go napravija na Mk posebno vo poslednite nekolku godini ! Zatoa se trudat da ve zadusat !! Site ostanati koi se bavat so politika vo Mk 🤘 ne vi se nitu do kolena !! Pozzz..

BRAVO GOSPODINE LJUPCO SAMO NAPRED SITE NIE SME SO VAS BIDETE BLAGOSLOVENI

ИНТЕГРА е надеж за Македонскиот народ. Продолжете така до конечниот триув , кој е неминовен.!

Mogu emotivno.samo da ostanete taka do kraj i ko je dojdete na vlast.ja imate mojata podrska.

I am moved & inspired by your incredible speech & call for unity. Your speech speaks the truth & also gives hope for my people & this sacred land of Macedonia. Congratulations Sir. Congratulations to Integra. May God continue to guide you in the right direction. Blessings to All my People.

Makedonija so vekovi se borela protiv nepravda i će prodolži da se bori makedonija radjala lideri i pak će rodi kao što ima integra i makedonija so vekovi opstojuvala nema na edna bugarija da ptklekne siguren sum vo toa sega makedonija treba da go potstavi prašanje za makedonsko malcinstvo vo bugarija

ODLICNO.BRAVO PROFESORE.

Благословен е народот кој има вакви луѓе како вас, Претседателе. Поздрав!

Браво, искрен и емотивен говор. И многу вистинит.

Bravos gosodine

Što znam dali e ispravno makedonija da gi prekine site kontakti so bugarija dali e ispravno

Секоја чест за вистинските зборови и реалноста. Честитки и успех во кариерата, Претседателе. Народот се буди и се повеќе ќе ја добие довербата во Интегра. Македонија вечна да ни биде, никогаш северна!

VERUVAME VO VAS I VASETO LIDERSTVO.

Bravo na ubavite zborove bravo ama dasi ostana na bozjata strana kako Sega sto zbores za tatkovinata makedonija I makedonskijot narot svaka ti cas samo za taka Lupco

Ajde vratija nasta tatkovina makedonija I makedonskijot narot si spremen za pretsedatel na tatkovinata makedonija da bides ama kako Sega sto zbores taka da ostana 👏👍👌

Одличен говор до овој народ👌🏻👏🏻

BRAVO LJUPCO I INTEGRA SEKOJA CES

Bravo taka je ama koj sfaka

View more comments

Синоќа, 05 ноември 2020, со почеток во 19.00 се одржа 4-та дигитална седница на Централниот комитет на ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија. На истата беа донесени клучни одлуки и насоки за идните стратегии и политики на партијата, а беше извршен и избор/реизбор на новиот состав на ЦК и на Претседателството на партијата.
Монолитни, единствени, сплотени, силни...
Нека е благословено...
... See MoreSee Less

Синоќа, 05 ноември 2020, со почеток во 19.00 се одржа 4-та дигитална седница на Централниот комитет на ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија. На истата беа донесени клучни одлуки и насоки за идните стратегии и политики на партијата, а беше извршен и избор/реизбор на новиот состав на ЦК и на Претседателството на партијата. 
Монолитни, единствени, сплотени, силни...
Нека е благословено...Image attachment

Comment on Facebook

Idninata na makedonija samo so integra nardo osvestetese za podobra idnina bidet blagosloveni gospodine ljupco samo napred

Во иднина уште посилно и поцврсто продолжуваме, 4-тата седница ЦК на Партијата Интегра е само потврда и показател дека сме силни и стаменити, со евидентна тенденција нашите напори за подобар живот и поправедно општество да бидат прифатени како единствена правилна опција.

Интегра е иднината на Македонија придружи се народе и најди го твојот спас.

Napred INTEGRA. Hrabro kako sekogas. Sigurno.

Единствен спас за Македонија

Samo napred

AJDE MOZEBO KE SE SVESTATA MAKEDONCITE NACIONALNO

Da ni se redat golemi uspesi vo idnina amin

Neka e blagosloveno!

Со Божја помош напред!

✊🇲🇰🙏

👍🧠🇲🇰

I jas taka si zamisluvam mozda ke se seta i razbudat

Samo integra so Bozjata volja i negovata sila. Amin

View more comments

Д-р Љупчо Ристовски, лидерот на ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија во најново интервју за емисијата Во центар со Васко Ефтов.
Отворено, директно и без пардон за никого...Уживајте во новото несекојдневно издание...
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Gi ukradoa.

mrsh be shpijun

Najgori novinar u bivsoj Jugoslaviji kljakkkk

Најава за еѓисијата со васко ефтов и филио

Како можеш да викнеш за интервју човек без малку разум

Najvazno za pomalite partii, koi ne se so vmro dpmne, sdsm, da se izborat za EDNA IZBORNA EDINICA, cela Makedonia,, ako nemoze toa da se napravi, da se zdruzat vo koalicija, inaku se davaat glasovi za gjabe, i glasacite se kaat,za zaludno dadeniot glas, vo odredeni izborni edinici....

Abe i ti i on ste narkomani sto mozete vie da pomognete na narodot....prvo pomognete si na sebe samite...

Значи Васко, Исус НЕ бил поразен, а најмалку од Понтиј Пилат. Ако тоа не го знаете, јасно е зошто ви се мешаат лончињата кога Љупчо ви зборува за Христов модел и модел на Пилат, па извртувате. И аман, пуштете да се доискаже соговорникот. Ко некој да ве плаќа да не го пуштате да каже се' што треба да стигне до јавноста, и да мешате баби и жаби. Сто пати му импутирате дека е Исус Христос, за ем да го изложите на потсмев, ем да го одвлечете вниманието од Христовиот модел - термин и нов вид на модел за кој во Македонија не сме знаеле, а добро е да разбереме. И сега наместо да ни' пружите прилика да се информираме, само мелете и извртувате. Нечесно. Го изморувате соговорникот, сто пати да објаснува дека не рекол дека се поистоветува со Исус, а вие вадите нов евтин муабет и се измотавате со што правел член на партијата, без маска... и дрндрн... Заќутете малце додека да одговори човекот.

Со внимание го проследив целото интервју и уште еднаш ме уверивте дека сте лидер на најмакедонската партија. Браво Престедателе Ристовски.

Samo INTEGRA mozi da e donesi Makedonija na dobar pat I podobro utre za Makedonskiot narod i idninata Na Makedonija Drugi nikol Ljupco e 😇za🇺🇸🙏

Најдоброто од и за Македонија 🙏👍👌 Интегра на чело со др. Љупчо Ристовски...!

So vnimanie go proslediv Vasheto intervju I chest mi e shto sum del od Integra na chie chelo ste Vie pochituvan Precedatele Ljupcho Ristovski chovek koj znae I umee, chovek koj vo svoi race go ima kluchot za spas na Makedonija I so Bozja pomosh I splotenost na chlenstvoto so zaednichko sili ke se spravime so site buri .Samo napred g-ne Precedatele ,uspehot e neminiven narodot ke prepzna vo Vas Lider,ke zastane vo odbrana na Makedonskoto vo sopstvenata drzava,ke zastane zad Lider kako Vas koj ke se zalaga za opstojuvanje na ovaa grutka zemja koja postoi od iskona I prosperitet na sopstvenata drzava .

Gospodinje Vasko ve molime pustite go Ljupco Ristovski da ja kaze vistinata i da gi izjasni site raboti da gi stavi javno na masa da vidi narodot a ne samo da go okrivuvate za pravdini i lividovte oti pak odat izbori i sakate pak da go soborite Žana izborite ljupco ristovski e edinstveniot covek koj e iskren i pošten človek so misli za narodot i drzavata a vas inekoi drugi ve boli vistinata so vi ja kazuvam vo oči i ve molime pustete go toj da zboruvaat roke za toa tako da go skuša a ne da ve slusa vas znači se vidi oti iskreno i vie ste potkupi od nekoi pa gi branite i pustete go ljupco Ristovski da zastane na Vlast i narodot i drzavata za zaziveat slobodno i da stavime kraj na 30 godisnite krazbi i lagi i terorizam na narodot zalosno ene prodadoa i unistija od site strani i da ne unisti sto se so vekovi i vekovi sme postoela postoele i Postojne i bravo ljupco go ubi soviztini sto nemase sto da kaže i zatoa ve prekinuva da ne ja kazete vistinata bravo ljupco glavata gore i nedaj se napred ljupco

Браво ДР. ЉУПЧО РИСТОВСКИ, се кажано вистина, на многомина не им се допаѓа, но единствени сте во се и како човек, чесен, способен во секој поглед, затоа и Ве напаѓаат, па и Васко си собира поени и видливо само напаѓа, провоцира, но што направи за Македонија, се знае и на крај ништо незнае, затоа што е каде дува ветерот таму се врти, нели веќе претерува, КАКО РЕЧЕ ИСУС ПО ДЕЛАТА ЌЕ ВЕ ПРЕПОЗНААМ..... ИНТЕГРА, Ви диши во врат на сите, допрва ќе слушаме и видиме, МИР ТРПЕНИЕ И ОД БОГА СПАСЕНИЕ АМИН АКО ВСУШНОСТ ВЕРУВАТЕ ВО БОГА, дали си ја прочитал БИБЛИЈАТА, ВАСКО и како живееш и кој те плаќа за волку зборење, и што да зборите, провоцирате!!! Васко, ако дознаеш кога ќе има земјотрес, што ќе направиш, ќе можеш да го спречиш, се е по БОЖЈА ПРОМИСЛА!!! ПРЕИСПИТАЈ СЕ, ЗАШТО И ВЕЌЕ ТРЕБА, А НЕ СИ СВЕСЕН, МИСЛЕЈКИ, ЗНАШ МНОГУ, СЕ А ЗА ШТО И КОЈ ИМА КОРИСТ ОД ТОА...... ЖАЛНО СИ НО ВИСТИНА КАКО И МНОГУ ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ЦРЕВА СТЕ НО ЗНАШ КОГА СЕ ДБИВА ПРЕПЛЕТ НА ЦРЕВА РИЗИЧНО Е......

Se shto kazhuvate e vistina, nikoj ne ja svati vashata iskrenost I HRABROST da zboruva protiv kriminalci shto ja upropastija drzhavata vo izminatite 30 godini, vi chestitam

I ke bide taka AMIN.Jas taka go gledam

Васкооо! Закочи малку. Си го поканил Љ. Ристовски во емисија да презентира свое гледиште за излез на Македонија од калта, добивме Ваша анализа, која патем речено не не интересира, кога имате гостин. Очекуваме да поставувате и многу незгодни прашања, но не сакаме Вие да бидете "ѕвезда" на емисијата. Секако ќе бидеш "звезда", ако на гостинот му поставувате интересни прашања, вака гледачите немаат јасна слика за што се работи, Се стекнува впечаток дека и Вие одработувате нечија агенда.

Љупчо Ристовски е стабилен, успешен, со познавање на политика, економија/бизнис, теологија....тој е новото светло за Македонија...треба народот заспиен да ги отвори очите и види кој е лидер а кој е лопов. Поразот јас го гледам во наместените избори. Интегра ќе имаше 2-3 пратеника, наместените и фалсификувани избори ги украдоа гласовите од Интегра и завршија кај што завршија но факт е дека гласовите се украдени!

Васко остави го на човекот да се искажи и не прекинувај го на сред реченица што е целта на гостин ако сам прашуваш сам одговараш..

И Васко веќе не е што беше, претерува со многу не толеранција. Секоја чест за Претседателот Лјупчо.Вистински борец за човекови права и слободи. ИНТЕГРА ке биде спас за Народот напатен и покраден. Македонија вечна да ни биде!

Bravo za nasiot iden premijer Ljupco Ristovski

Добар ден, Васко Ефтов, препорачливо, зар не е да се држите на принципите и етиката на новинарството доколку се нарекувате новинар. Претпоставувам дека се нарекувате новинар или пак коментатор? Јас ги следам вашите разговори со разни личности веќе едно извесно време, имате добар избор на ‘талент’ и добри теми поврзани со политиката, но ве молам кога имате прашање поставете го јасно и гласно без прекини на лицето кое ви одговара, без вербални напади, без увреди (пример со кршење на масата) итн, без ваше лично инволвирање во темата која ја разработувале со лицето што го интервјуирате. Доколку се држите на принципите и етиката на оваа наша, ваша и моја професија, ќе бидете повеќе почитуван и ценет како таков и јавноста ќе биде запозната со фактите за да можи сама да си донеси свое мислење. Успехот на еден разговор за јавноста се должи на многу фактори но најмногу на способностите и техниката на водење на разговорот. Го следев разговорот со Претседателот на Интегра со кој јас водев разговор на 23 октомври за јавноста во Австралија. Погледнете на you tube доколку ве интересира. Слободно пишете ако имате примедби. Јас ви благодарам на учтивоста и ве поздравувам од Мелбурн Австралија.

Васко не си дораснат да седиш во иста соба а камоли да зборуваш со господинот Ристовски !!

Vasko Ti nesi toj Vasko sto te znaevme i ti si nekako smnat Ostavigo Lupco Neka si kazi malce Samo go prekinuvasi mu postavuvas nekoj prasajna koj nas ne teras da mislime kako I tebe nekoj da te ima smenato Gledas ljupco kako ubavo i kazuva I pristoen ,bas kako sto e treba covek da e napravi Makedonija onaka kako dolikuva Toj kaza i site znaeme sto kaza Sega neka e vodat Makedonija Zajko i negovite duri sve da upropastat Ali koga narodot trgnal po pametot na satani ,samo vo pekol ke gi odnesat a ne vo rajot Ako site se kako Ljupco Makedonija ke bese Rajska Bibliska zemja A jas Da Te prasam tebe Vasko Koj Te uroci deneska sto si nekako drug Vasko na ova intervju

View more comments

Load more

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: