fbpx

Follow us:

a

Вести

Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА

Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души.   Линк до видеото   Бидете ни благословени!

Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис

  Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис во собраниска процедура и Попис 2021   Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА.  На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-ѓа Виолета Арсовска, член на Претседателство на ИНТЕГРА со експертиза во Статистика Тема: Предлог Закон за попис во собраниска процедура и Попис 2021 Детали: • Датум: 25.12.2020 г. (петок). • Почеток: 11.55 ч. • Локација: […]

Прес конференција на ИНТЕГРА за Историјата во образовниот процес

  Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА. На прес конференцијата ќе говорат: Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-ѓа Емилија Б. Трифуновска, Член на Претседателство на ИНТЕГРА, ресор образование Тема: Историјата во образовниот процес Детали: • Датум: 23.12.2020г. (среда). • Почеток: 11.55 ч. • Локација: Прилеп, Хотел Кристал Палас (конференциска сала) Линк до фејсбук објавата Линк до прес конференцијата д-р Љупчо Ристовски Линк до прес конференцијата Емилија Б. Трифуновска Напомена: Организацијата на […]

Прес конференција на ИНТЕГРА

    Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за измени и дополнување на Законот за државјанство во скратена постапка   Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА.  -На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-дин Драган Стаменковски, член на Претседателството и телото за Одбрана и безбедност на ИНТЕГРА Тема: На повидок е ново велепредавство, загрозена е татковината, се цели кон промена на етничката карта на Македонија, […]

Најнов настап на д-р Љупчо Ристовски на 24 ТВ

Најнов настап на д-р Љупчо Ристовски на 24 Анализа на 24 телевизија, конзистентност во вистината и ревност за ‘македонското’ во татковината Македонија. Линк до видеото.... Читај повеќе

Ново интервју на д-р Љупчо Ристовски

Ново интервју на д-р Љупчо Ристовски, лидерот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото. Линк до видеото
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Дали уцените влегуваат во фазата на расплет🤔

Дали владата на СДС* е под уцена од Мијалков, да им биде урнат Преспанскиот договор со објавување на видео запис за задкулисен пазар за гласови на 8темината велепредавници, кое е кривично дело во сите правци - и за иницијаторите и за извршителите, значи за сите актери стои делото - злосторничко здружување против уставниот поредок на Македонија?

Затоа ли се толку услужливи и милни со Мијалков и му удоволуваат се' што ќе побара?

Прашање: Дали постои спогодба зад кулиси, помеѓу Заев и Мијалков за која се шпекулира од блиски извори на СДС*, за пресуда испод 5 години затвор за делото Таргет - Тврдина, а според која извесно е да биде оспорена на Апелација и да се врати повторно во судска постапка...се' до застареност на истото?

И дали...има надеж дека правдата ќе профункционира конечно?

Одговорот на овие прашања ќе ја турне владата на СДС*, какви и да бидат истите...и тоа забрзано.

Вториот проблем е што потоа?

ДП*НЕ не е ништо поарно и поразлично. И тие се потонати во живата кал на уцените и ќе нема ништо од правдата, ни на повидок.

До кога?

Се' додека не дојде нова политичка сила која има чист образ и чест, која не е подложна на уцени и задкулисни игри, а која знае, умее и има храброст како да го санира правниот систем и како да го ре-позиционира на Божјата правда.

Освен, ИНТЕГРА не постои друга политичка сила со потенцијал за радикален пресврт во татковината. И ова нашиот народ ќе мора да го сфати што поскоро, ако сака да види 'живот' по своја мерка.

Заклучок: Итно е потребно оставка на Владата на СДС*, преодна влада на национален спас од натпартиски експерти, со технички мандат да спроведе предвремени парламентарни избори заедно со редовните локални на есен 2021. Притоа ЗАДОЛЖИТЕЛНО усвојување на предлог законот за изборниот модел во една изборна единица.

Поинаку не се може...
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Од оваа појасно нема ... Смогнете сили Македонци/ќи и не плашете се ништо никој не ни може зошто не сме сами .... Приклучите се кон ИНТЕГРА Македонска Конзервативна Партија за да живееме во #светлината !!!

Златно правило во животот и духовен закон на ниво на природна закономерност: Ако не ја нагазите змијата на глава...таа ќе ве нагази вас. Змијата е персонификација на злото и демонското на овој свет.

Започнува неповратниот пад на актерите на злото, кои 30 години го играат 'тангото со ѓаволот', дуо-триото СДС*/ДП*НЕ/'заробената држава'. Слободата наѕира срамежливо, но неповратно.

Штом се спогодувате со главните актери на режимот, штом го играте нивното сценарио и го гледате со уживање нивниот филм, вие сте не само исти, туку и полоши од злото. Затоа ќе ве снемува неповратно од политичката сцена, и едните и другите.

Ќе внесеме колорит на црно-белата сива зона, ИНТЕГРА ќе и' го врати сјајот на слободата и татковината Македонија ќе ја доживее новата ренесанса.
... See MoreSee Less

Златно правило во животот и духовен закон на ниво на природна закономерност: Ако не ја нагазите змијата на глава...таа ќе ве нагази вас. Змијата е персонификација на злото и демонското на овој свет.

Започнува неповратниот пад на актерите на злото, кои 30 години го играат тангото со ѓаволот, дуо-триото СДС*/ДП*НЕ/заробената држава. Слободата наѕира срамежливо, но неповратно.

Штом се спогодувате со главните актери на режимот, штом го играте нивното сценарио и го гледате со уживање нивниот филм, вие сте не само исти, туку и полоши од злото. Затоа ќе ве снемува неповратно од политичката сцена, и едните и другите.

Ќе внесеме колорит на црно-белата сива зона, ИНТЕГРА ќе и го врати сјајот на слободата и татковината Македонија ќе ја доживее новата ренесанса.

Comment on Facebook

Подршка

Podrska ..

Радо избраа да ја жртвуваат Македонија и својот народ отколку да ја изгубат својата политичка моќ.. Колку многу ги има оние кои, за да избегнат заслужена казна или некој проблем, ги жртвуваат доблесните и праведни начела и принципи. Совеста и должноста покажуваат на еден пат, а личната корист на друг. Струјата силно тргнува во погрешен правец, и оној кој прави договори со злото бива однесен во густата темнина на вината! Напред ИНТЕГРА! Вашето време само што не настапило.

Така е и ќе биде ... Зошто со ИНТЕГРА Македонска Конзервативна Партија завршува векот на темнината .... Светлината ја опфати !

Така ќе биде. Поддршка за ИНТЕГРА! 👍👍👍👍

View more comments

Седум минути епопеја за татковината...безвремено
...12 јули 2020

www.facebook.com/watch/?v=419193259343191
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Marş gubrinja politiçari sitelacete ni eden politiçari dosega nebeşe poşten

Nie izrasnavme vo Jugoslavia Sega vo Makedonija na vlas e mitoto akı imal vujko vladika pop ke staneş

Напрет итегра

Браво само напрет лупчо

Bravo

Bravo da si ziv i zdrav.................

👍👍👍👍👍👍

Ептем паметен човек алал давие..

Неколку години се исто, говор, критики, говор... Па доста е, дојде " нож до коска" неможе повеќе да се трпи.

View more comments

Песочниот часовник истекува...

Поминаа повеќе од 2,5 месеци од предложената иницијатива на ИНТЕГРА за формирање на антивладин фронт, како своевиден пакт за партнерство без преемство/предимство во процесите, во рушењето на владата на СДС*.

МОЛК од ДП*НЕ и од Левица, како и од другите вонпарламентарни партии и партиите од владината коалиција кои беа повикани со Меморандумот.

Македонското проклетство...'зошто ти, а не јас' и 'јас, јас и само јас и никој друг' ќе ни ја потопи татковината.

ИНТЕГРА го стори своето, чесно пред Бога и пред нацијата. На истекот на 100 денови од понудениот предлог, продолжуваме понатаму сами, пожестоки од било кога спрема секој кој застанал на патот на востоличување на 'македонското во татковината Македонија' и на македонскиот национален стратегиски интерес.
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

So Gospo Napred Konecno nesto pozitivno

JA OBOZAVAM HIMNATA NA INTEGRA

Мај 2019...политичко пророштво до точка и запирка...

ПРОЧИТАЈТЕ СО ВНИМАНИЕ...и носете одлуки
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Sorabotnici na zz istoumni.

Се гордееме со Председателот .... Активен , претприемчив , чесен и храбар човек со љубов за Македонија .

NAMESTO INICIJATIVI ZA OBEDINUVANJE RAZEDINUVANJEVO PREOVLADUVA MAKAR I DA SE ALBANIZIRAME I BUGARIZIRAME NE NI IDE PAMETOT A NIKOGAS NE NI BILO OLKU SAMOUBISTVENO NI VO TURSKO NI VO GERMANSKO NI VO RIMSKO CUDNA BEZ SVESNOST

Генијален визионер со натпросечни способности какви мнозина ќе ги имаа ако беа помудри. БРАВО

Енергетската зависност на татковината е производ на незнаење или намера...прашање од милион долари 🤔 ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Super govor. Mnogu iskreno i provereno. Znam deka imate mnogu pati spomenato i koe bi bilo resenieto za bezmilosnoto unistuvanje na vodnite rezervi i kako da se dvizime kon energetska nezavisnost na prakticen i odrzliv nacin. Vodorod?

👍🧠🇲🇰

Мислиш дека некој нешто ќе ти одговори, Зоране во Македонија си не во USA

Браво

Taka Et !!!!!! Народот ќе плаќа за вилите на зајко шеќерка, али и др криминалци и предавници !!!! Тие ќе уживет а 3000 ќе останат без РАБОТА !!!!!!!!!!!!! АЈ ДА НИ Е НА ЗДРАВЈЕ АМА БЕЗ ПАРИ НЕМА ЗДРАВЈЕ САМО ПОБРЗА СМРТ , КОЈА ЌЕ НЕ СПАСИ ОД ПОНАТАМОШНИ ПРОБЛЕМИ, КОИ ЌЕ ИМ ГИ ПРЕПУШТИМЕ НА НАШИТЕ ДЕЦА И ВНУЧИЊА !!!!!!!!!!!!!!

Другар оди паси трева со твоите коментари Кажи нешто добро за народот од кај ве најдоја сите што лажите госпот нека ве казни копуци

CESTITAM

Integra i Levica Desni i levi Pozicija i opozicija VMRO i SDS kolicioni partneri Kriminal 0.0000000

View more comments

За бугарското велепредавство...по којзнае кој пат, но од друг агол...пролетта 2020 ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Bravo profesore se sto kazuvate i opomenuvate ste vo pravo

Интегра предводена од Д-р Љупчо Ристовски е последната надеж и иднина за нашата Македонија

Поништување на предавничките договори и лишење од слобода сите предавници.

Браво липчо само напрет ок

Bravo gospodine samo napred tisi za makedonija dase zacuva ida bidi kako sto terba tisi cist makedonec cuvaja makedonija kolku mozis

👍👍🇲🇰

Važno e edinstvo važno e da dišat site ko eden važni se sojuznici ne edinstvo e pogubno za sekoje drštvo dr ljupčo dobro obrazložuva edinstvo e mnogu bitno i narodot mora da se izbori za kvalitetno rakovotstvo

Bravo Tocno taka 👏

zosto se yolku mk narod zakoraveni za tie dve nefunkcionalni partii se drzat pa eve covek so ja kazuva vistinata smelos pa soce bide neka bide covek bez niedna crna damka

Teraj profesore...

И по илјадити пат ако треба, се до конечно избавување. 👍👍👍

Bravo so cista dusa zbiruvas alal da tie

Samo custvtelnite Makedonci mozat toa da go svatat.

SEKOJA CEST LJUPCO

Tocno e

Mise dopaga govorot na lypco

View more comments

д-р Марјан Попески...врвно мајсторство ... See MoreSee Less

Load more

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: