fbpx

Follow us:

a

Вести

Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА

Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души.   Линк до видеото   Бидете ни благословени!

Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис

  Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис во собраниска процедура и Попис 2021   Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА.  На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-ѓа Виолета Арсовска, член на Претседателство на ИНТЕГРА со експертиза во Статистика Тема: Предлог Закон за попис во собраниска процедура и Попис 2021 Детали: • Датум: 25.12.2020 г. (петок). • Почеток: 11.55 ч. • Локација: […]

Прес конференција на ИНТЕГРА за Историјата во образовниот процес

  Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА. На прес конференцијата ќе говорат: Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-ѓа Емилија Б. Трифуновска, Член на Претседателство на ИНТЕГРА, ресор образование Тема: Историјата во образовниот процес Детали: • Датум: 23.12.2020г. (среда). • Почеток: 11.55 ч. • Локација: Прилеп, Хотел Кристал Палас (конференциска сала) Линк до фејсбук објавата Линк до прес конференцијата д-р Љупчо Ристовски Линк до прес конференцијата Емилија Б. Трифуновска Напомена: Организацијата на […]

Прес конференција на ИНТЕГРА

    Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за измени и дополнување на Законот за државјанство во скратена постапка   Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА.  -На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-дин Драган Стаменковски, член на Претседателството и телото за Одбрана и безбедност на ИНТЕГРА Тема: На повидок е ново велепредавство, загрозена е татковината, се цели кон промена на етничката карта на Македонија, […]

Најнов настап на д-р Љупчо Ристовски на 24 ТВ

Најнов настап на д-р Љупчо Ристовски на 24 Анализа на 24 телевизија, конзистентност во вистината и ревност за ‘македонското’ во татковината Македонија. Линк до видеото.... Читај повеќе

Ново интервју на д-р Љупчо Ристовски

Ново интервју на д-р Љупчо Ристовски, лидерот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото. Линк до видеото
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Грбот на ИНТЕГРА: Реплика на пајонска монета од трети век пред наша ера, на македонскиот владетел Леон. (Монетата е од нумизматичката колекција на Народна банка на Македонија).

ИНТЕГРА има длабока и далекусежна приказна од секој збор, порака и графика, во својата визија за татковината Македонија.

m.facebook.com/story.php?story_fbid=10215553035373981&id=1682747730
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Mozok na promena na ime je Filip Riker od Stejt department I Amanda Slot od Tim na Bajden Zoran Zaev Nikola Dimitrov I Saso Mijalko se izvrsiteli a Finanser na Kampanja bil Bojko Borisov I Grcki Uligarsi ... Glavni Arhitekt Kreator na ova operacija na promenana na ime Makedonija je licno Filip Riker .Filip Riker izmisli ime Severna i Potrosi reci si 11g poslovno sproveduvanje Na cela operacija za promena na ime R. Makedonija Za Ova Ja Koristi infraktura Na Cija na Kale Skopje a Glavni Terenci se na ova operacija se Zoran Zaev Saso Mijalko a Flip Riker je vistiniti gazda I koristi kako marijoneta ..Ko se Zbori ,za dubinski na Drzava Makedonija (DEET STATE) Se misli na Flip Riker I Hojt Ju Amanda Slot Filip Riker poslovno u America Ambasada u Skopje od 1997 Postaven za ambasador na SAD u Makedonija posle veto u Bukures 2008 Koj treba da obelezi Makedonska Teritorija pod kontrola na SAD I NATO Filip Riker ldlucuva vrsenje pritisok u Makedonija ,za Novo ime koj ke preimenuva u Severna i to mu uspeva po Recisi 11g A za Ova Filip Riker ga Nasol Zaev I bil pokanet u America I testiran za Da sprovedi ova PA kako Zaev so Dzip Blindiran l Od Kasino Flamingo I odnesen u Solun bez Zna unatrasna Bezbednos so doplomatski Dzip a Za Faktor Filip Riker ga koristi Albanski Partiji

ИНТЕГРА...ЕДИНСТВЕНАТА ВИСТИНСКА ВРЕДНОСНА ОПЦИЈА ЗА ТАТКОВИНАТА МАКЕДОНИЈА! ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Samo Integra ke ne Spasi I Koj Veruva vo Gospot Toj Ke veruva I vo Integra E Spasot Na Nasiot Narod I Da Ja Spasime Makedonija .... ..Prebudi se Narode ..Sto e SoVas Zosto Veruvate Vie ???

Секогаш пред се себе ги имам резултатите од мисијата на ИНТЕГРА.

Само напред

Интегра е единствениот заштитникот на Македонските национални интереси.

I Zajko obekase mnogu ama i on kako i site dosegasni si kaza Cekaj be prvo jas da se Obezbedam a za Narodot ke vidima pa taka ke bide i so ovij od Integra site se isti

Ајде спремајтесе да се бојкотира пописот па за избори ништо несе слуша од кај вас со 3 сведоци добиваш државјанство за шиптарите нешто да се спречи ова

Ми се допаѓа оти имаат вера во Господа.

Ако не ИНТЕГРА, тогаш кој?

Секој заштитник е добредојден

Najubavi komentari za se

Ставовите и ангажманот со сите придруж=ни елементи е за почит.За спроведување му е потрбна критична масовбност .

Bog e sekogash so Integra Amin Halleluja

View more comments

m.facebook.com/story.php?story_fbid=10215542935921501&id=1682747730 ... See MoreSee Less

Поддржете ја со лајк, личната фан страна на Претседателот ма ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски.

Дадете поддршка на искрените залагања за татковината Македонија и за својот народ Македонски...

www.facebook.com/ristovskiljupco/videos/422681458930009/
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Ve podrzuvam gospodine Ljupco vie ste svetlo vo Makedonija no morate da se zdruzite I koalicirate so Apasiev I zajednicki da gi srusite kriminalnite zlobnici od sds dpne-dui inaku vaka sami ne ke mozete da dojdete na vlast veruvajte mi mora da se pojacate I da go pobedite zloto za spas na drzavata inaku vaka sami ke osvojuvate malku glasovi a plotroni te sds-dpne ke bidat povrtorno na vlast mora da se ohrabrite I napravite pobednicka koalicija so apasiev za rusenje za ovaa kriminalno drustvo sds-dpne I dui pozdrav srekni praznici vi posakuvam

ИНТЕГРА - МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА на сите верници од христијанска вероисповест во Република Македонија и во дијаспората, упатува искрени и срдечни честитки по повод големиот христијански празник Рожденство Христово со торжествениот радосен повик ХРИСТОС СЕ РОДИ - НАВИСТИНА СЕ РОДИ! Упатуваме најискрени желби за добро здравје и општа благосостојба!
На овој ден се потсетуваме на Неговото спасоносно дело, дело кое целото човештво го упати кон животот, патот и вистината!
Без Рожденството Христово немаше да има ни Воскресение Христово! Напразна ќе беше нашата вера!
Празнувајќи го овој голем ден, да дозволиме Христовата светлина да влезе во нашите домови, во нашите срца.
Верата во Бог нека ни го покаже вистинскиот пат, оној на љубовта, мирот и толеранцијата. Да се почитуваме меѓусебно, да си ги сакаме ближните наши, нашиот народ и татковината Македонија!
... See MoreSee Less

ИНТЕГРА - МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА на сите верници од христијанска вероисповест во  Република Македонија и во дијаспората, упатува искрени и срдечни честитки по повод големиот христијански празник Рожденство Христово со торжествениот радосен повик ХРИСТОС СЕ РОДИ - НАВИСТИНА СЕ РОДИ! Упатуваме најискрени желби за добро здравје и општа благосостојба! 
На овој ден се потсетуваме на Неговото спасоносно дело, дело кое целото човештво го упати кон животот, патот и вистината!
Без Рожденството Христово немаше да има ни Воскресение Христово! Напразна ќе беше нашата вера! 
Празнувајќи го овој голем ден, да дозволиме Христовата светлина да влезе во нашите домови, во нашите срца. 
Верата во Бог нека ни го покаже вистинскиот пат, оној на љубовта, мирот и толеранцијата. Да се почитуваме меѓусебно, да си ги сакаме ближните наши, нашиот народ и татковината Македонија!

Comment on Facebook

Навистина се роди. Ако вистина се роди тогаш одговорноста паѓа врз нашите глави. Е сега драги мои СОПАРТИЈЦИ и сограѓани нема бегање и изговори дека не сме знаеле. Идаат следни избори, ЛОКАЛНИ. Имаме пред Бога и пред народот одговорност и задача да си ја ослободиме Македонија. Ако 'не, не следува казна. И понатаму да не се жалиме другите ни се криви. Да ви бидат за собирање мудрост празниците, ако сакате следните да ви бидат среќни. Чао друштво. ИНТЕГРА Е БОЖЈА ПРОМИСЛА ТЕШКО НАМ. АЛЕЛУЈА.

Navistina se rodi

Navistina se rodi

За вечен живот со Бога

На вистина се роди

Витлеемската приказна е неисцрпна тема. Во неа се крие „длабочината на богатството, на мудроста и на разумот Божји.“ (Римјаните 11:33) Ние се восхитуваме на жртвата на Спасителот, Кој го заменил небесниот престол со јасли и се согласил наместо со ангели, да биде опкружен со животните во шталата. Човечката гордост и самоувереност се укорени во Неговото присуство. Сепак, тоа бил само почеток на Неговото прекрасно унижување. За Божјиот Син би било скоро бескрајно понижување да ја земе на Себе човечката природа, дури и тогаш, кога Адам сè уште бил невин во Едем. Меѓутоа, Исус примил на Себе човечки облик во времето кога човечкиот род бил ослабнат од гревот, кој постоел веќе четири илјади години. Како секое Адамово дете, Тој ги примил последиците од влијанието на големиот закон на наследството. Какви биле тие последици – тоа го покажува историјата на Неговите земни предци. Со такво наследство Тој дошол да учествува во нашите страдања и искушенија и да ни даде пример на безгрешен живот. Божји благослов!

За многу гофини Македонија

Navistina se rodi

Mir BOZJI HRISTOS SE RODI NAVISTNA SE RODI Za mnogu godini 🙏🙏🙏

Амин🙏

Амин

ZA MNOGU GODINI MAKEDONCI

Navistina se rodi

Навистина се роди.

Hristos se rodi , Navistina se rodil

Hristos se rodi Navistina se rodi bog so nas

Навистина се роди ! «„Слава на Бога во висините, а на земјата мир, меѓу луѓето добра волја!“» ‭‭

Светата Православна Црква денес торжествува! Торжествува сиот христијански род, прославувајќи го величествениот спасителен и радосен настан - доаѓањето во светот на Сонцето на правдата - на Христа, нашиот Бог и Спасител! На Празникот на Рожденство Христово - Празникот на мирот, да бараме мир, напредувајќи во благодатта на познавањето на нашиот Господ и Спасител Исус Христос! Да бидеме градители на слободата, благовесници на мирот и љубовта. Да ги научиме нашите деца како да веруваат, како да живеат, како да го чуваат она што е свето за сите нас - слободата на Татковината и на нашата Света Црква! ХРИСТОС СЕ РОДИ - НАВИСТИНА СЕ РОДИ!!!

Navistina se rodi da ni e za mnogu godini

Za mnogu godini Amin

На многаја лета 🙏

Navistina se rodi

Za mnogu godini

Navistina se rodi amin

View more comments

Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА...

Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души...
Бидете ни благословени!
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

🇲🇰Идниот Премиер на Република Македонија! Д-р Љупчо Ристовски🇲🇰

«да не благослови Господ и да не чува ! да погледне кон нас Господ со свет­­лото Свое лице и да не помилува; да го сврти Господ кон нас лицето Свое и да ни даде мир!»🙏🏻❤️🙏🏻

VO IMETO NA OTECOT, SINOT I SVETIOT DUH...AMIN

Маестрално искажано, браво! Среќна ви Нова 2021, и Божји благослов.

Среќна Нова година и честит Божик и вам г-дин Љупчо Ристовски и на вашето семејство. Бидете сите живи, здрави и благословени

Честитки за одличниот говор на Д-р Љупчо Ристовски, најголемиот патриот за Македонија, само напред Интегра за победа во цела Македонија.

Ako ste tolku iskren sigurno ke ti vozvratime so da i ke budeš 1 čovek na rmakedonija

Љупчо Ристовски, ова што ти го зборуваш, дали мислиш дека ние, народот, не го знаеме ? 30 години е исти филм, исти проблеми секоја година, малцинството се устоличи поради вашето его, сите вие што се сметате за лидери, гледате дека ние македонците секоја година губиме по нешто, а вие никако да се соберете сите заедно против ова не знам како да ја наречам, власт.

Ми изгледа како да е валкан ,не е чист . Го гледам кажува , ама тоа недржи вода , сепак да го поздравиме .

Bog da vi gi cuva i pametot i silata dodeka ne ubedis da svatime mnozinstvoto od narodot deka ja zboruvate najdobrata alternativa za izlez na zemjata od ovaa nistovna situacija.Neka vi bide srekna Novata 2021god

Само со ИНТЕГРА до Македонија да им се врати на Македонците !!!

Cestitki i za Vas g-ne d-r Ljupcio Ristovski, vi posakuvam se najubavo vo Novata 2021 godina. Vie ste politiciar so vizija za dobroto na narodot i svetlinata na Makedonija.Respect

Од твоја уста во божји уши бидете благословени интегра

Интегра мора да успее или другиот избор ќе биде Левица

Одличен говор да се претвори во дела среќна нова

Среќна нова година сите убави зборови ,Господа ни ги оствари ,среќа успех,за вас и вашата фамилија

Cetita i vas nova god.2021ibog dave blagosovi za dobriot govor

ЧЕСТИТКИ ЗА ИЗРЕЧЕНОТО КАКО И СЕКОГАШ, СПОНТАНО, ВИСТИНА ИСКАЖАНА, ЖЕЛБИ ЗА ПОДОБРО УТРЕ А НИЕ ЌЕ ВИ БИДЕМЕ ПОДРШКА СО СПЛОТЕНОСТ ЗА ПОСВЕТЛО УТРЕ ДАЈ БОЖЕ ГОСПОДЕ БЛАГОСЛОВИ НЕ СО ВОЉАТА ТВОЈА А СЕ ШТО Е СПРОТИВНО ЛАЖНО НЕКА ИСЧЕЗНЕ И СИЛАТА И ВОЉАТА ТВОЈА СЕ СЛУШНЕ НАДАЛЕКУ🍀❤️🍀❤️🍀❤️

Говор во кој душата трепери за Македонија.Биди благословен.

Точно така , Нека Ви е Среќна Новата 2021 год.

Среќна Нова година и честит Божиќ!

Amin

Srekna nova 2021 i Bozikni praznici Hristos se rodi da imate rezultati na site polinja

Srekna Nova Godina i Boziknite praznici uspeh na site polinja

,Среќна Нова и на Вас г.Љупчо и Интегра...благословени,живи ,здрави . .Нареднава година ве чекаме на тронот на наша мајчица Македонија

View more comments

Нека ви е благословена 2021...нека ве чува Бог, чувајте се драги наши... ... See MoreSee Less

Нека ви е благословена 2021...нека ве чува Бог, чувајте се драги наши...

Comment on Facebook

«да не благослови Господ и да не чува ! да погледне кон нас Господ со свет­­лото Свое лице и да не помилува; да го сврти Господ кон нас лицето Свое и да ни даде мир!»

NOVATA GODINA NEKA VI DADE PREGRATKA SO LEVICA I APASIEVI.... POBEDETEGO VEKE EDNAS MONSTRUMOT Z Z.

NOVATA 2021 DA DONESE MNOGU ZDRAVJE SREKA LUBOV MIR I SPOKOJ NA SITE

NEka e srekna I beriketna

Среќна Нова година и честит Божик

Ви благодариме за честитките. Со најубави желби на сите членови и на претседателството на Интегра на чело со Проф. д-р Ристовски Ви ги честитаме Божик и Нова Година. Почетоците на нешто ново се секогаш тешки, но Вие Госода и Дами успеавте повеќе од очекуваното. Продолжете и понатаму знаејќи дека ја имате целосната подршка од дијаспората во Австралија. Бидете благословени сега и секогаш. Мелбурн Австралија

ВИ БЛАГОДАРИМЕ ИСТО И НА ВАС И НАША ИДНИНАДАНИ БИДЕ РАДОСНА

Мир, здравје и економски просперитет во Република Македонија

Ти благодарам пријателке имај убав дочек и убави празници. Те поздравувам и пожелувам се нај нај во иднината. Како најважно много много здравје.

Следната 2021 да донесе здравје,слобода и мир во Република Македонија и светот

Амин

Srekni praznici

View more comments

Од денешната прес конференција во Куманово, за Пописот 2021 и предлог Законот за попис на населението и домаќинствата.

ВНИМАТЕЛНОСТА МОРА ДА ЈА ПОДИГНЕМЕ НА НАЈВИСОКО НИВО.

Опсадата врз македонскиот национален стратегиски интерес во татковината, продолжува со несмален интензитет од страна на владата на СДС*, со новиот најавен ре-инженеринг на етничката карта во Македонија.
Виолета Арсовска - член на Претседателството на ИНТЕГРА
25 12 2020
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Posledna opomena da se svestime

bravo viki cestitki

Страшна работа Ни' укажуваат и член 5 и член 10 од предлог законот за ПОПИС!!!Македонски народе отвори ги очите!!!

Popis se pravi so cel da se vidi momentalnata slika i sostojba na naselenieto vo drzavava i sekoj nicno a ne nekoj drug vo negovo ime, ovaa e apla turkanje siptarite da bidat 50%. Vo toj slucaj popis ne ni e potreben

Se popisuvat samo tie sto imat dokument deka se drzavjani i tocka

Ami pak ke se sluci toj famizniot SERVER DA PADNE i op eve gi siptarite so 50 % toa e celta. Popis ne smee da ima se dur ovaa fasisticko-balisticka vlade ne zamine na goli otok. Popus samo so fizicki prisustvo i pisan dokument i nikako so taa posrana famozna tehnologija sto napravi puzder na izborite u Amerika

Браво❣ИНТЕГРА Македонска конзервативна партија на браникот на татковината, Македонија❣

👉 Честитки 👈 👋👋👋👋👋👋

Bravo

View more comments

Од денешната прес конференција во Куманово, за Пописот 2021 и предлог Законот за попис на населението и домаќинствата.

ВНИМАТЕЛНОСТА МОРА ДА ЈА ПОДИГНЕМЕ НА НАЈВИСОКО НИВО.

Опсадата врз македонскиот национален стратегиски интерес во татковината, продолжува со несмален интензитет од страна на владата на СДС*, со новиот најавен ре-инженеринг на етничката карта во Македонија.

25.12.2020
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Vostanie sega i vednas

SAKAM DA ZNAM DECATA NASI STO ITIDOA VO DIASPORATA KOI MORAA DA OTIDA TIE NEMA DA IMAT DVOJNO DRZABJANSTBO TIE SE NASI DECA PO KOI KOPNEEME

Ne mozes da bides prijaven na poveke mesta. Ne mozes da bides zitel na Makedonija, Kosovo, Albanija, Germanija, Srbija, Svercarija Belgija. Toa e sprotiven. Od site evropski standard I bolo kakva logika. A dosegasnata praksa e taa da pravata na Makedoncite se uskrateni ili minimixirani bas poradi zlouptrebata na toa pravila. Posebno na begalcite od Kosovo I Albanija.

Следен чекор во обезличување на Македонија....Предлог Закон за Попис и попис2021... Слушајте убаво и со отворени очи гледајте каде ја доведоа и каде сеуште ја водат татковината...внимателно бирајте на кого ќе му го дадете својот глас....Дали погубните политики на досегашните влади, кои ја обезлучуваат македонската нација, го заслужуваат Вашиот глас🤔 ИНТЕГРА Македонска конзервативна партија, на чело со д-р Љупчо Ристовски, е на браникот на таткивината, Македонија❣ Приклучи се и ти❣

Profesore Ristoski mnogo dobro zboruvate ama koj narod da ve razbere

Овој пат јас ќе го бојкотирам пописот. Пријатно.

ПОПИС СО СДС И ВМРО НЕМАМ ВЕРБА И НЕ ПРИФАКАМ ДА КОМУНИЦИРАМ НА ТАА ТЕМА ПОРАДИ НИВНОТО МИНАТО ОД 30 ГОДИНИ Е ДОВОЛНО СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ ДА НЕИМ ДОЗВОЛИ ДА ДОЈДАТ НА ВРАТА ЗАТОА ШТО КЕСЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈО НА ТЕРОРИСТИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА И ДА ЗЕМАТ ПЛАТА А НАШИТЕ БРАНИТЕЛИ НА УЛИЦА И САКАТ 25% ДАСЕ ПРИКАЖАТ КОИ РЕАЛНО МОМЕНТАЛНО ВО Р.М НЕСЕ НИ 11% ШИПТАРИ ЗАТОА ШТО СЕ ИЗБЕГАНИ ПО СТРАНСТВО КАКО И НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ

Premiere ke bojkotirame dur ne se smeni ovaa luda vlada

Не смее да се дозволи лицата со повеќе државјанства да бидат попишани повеќе пати. Ако веќе еднаш се попишани во некоја друга држава, тогаш во Македонија не смее да се дозволи попишување на тие лица. Исто така мора да се донесе закон со кој сите оние кои имаат дупло државјанство, да мора да одберат само едно, како што тоа го направи Словенија. Редно е да се преброиме!

Џабе коментираме за Попис каков и да е и сто пописи да има ,само ќе се потрошат пари бадијала. Ништо нема да промени во МК. Албанците се државотворна нација заедно со Северномакедонската и Албаннсиот јазик е и ќе биде службен јазик на цела терторија на МК или СРМ.

View more comments

Load more

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: