fbpx

Follow us:

a

Вести

Прес конференција на ИНТЕГРА за Локалните избори во Штип

    Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА. На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Кандидатот за градоначалник на општина Штип, г-дин Симон Поликарп Тема: Локални избори за градоначалник на Штип, 2020 Детали: • Датум: 14.12.2020г. (понеделник). • Почеток: 11.55 ч. • Локација: Во просториите на партијата – ДТЦ Палома бјанка 3ти спрат (ул. Даме Груев 16-3/1) Линк до фејсбук објавата Линк до […]

Прес конференција на ИНТЕГРА во Штип 09/12/2020

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија ги повикува младите во Штип, независно од која политичка партија се, да гласаат за кандидатот за градоначалник на Штип г. Симон Поликарп и да не дозволат повеќе други да ја одредуваат нивната судбина на бесперспективност. ИНТЕГРА упати повик да заедно партнерски, секој во попн лидерски капацитет и ‘рамо до рамо’ бидеме додадена вредност едни за други и невозможното да ни биде на дофат, заедно да ја дораскажеме новата македонска приказна – Штип…современ, развиен градски центар, во ново руво Има […]

Соопштение до медиумите 09/12/2020

Почитувани, Ве известуваме дека лидерот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија, д-р Љупчо РИСТОВСКИ, во разговори со челниците на ECPM (European Christian Political Movement), политичко движење кое е во коалиција со ECR (European Conservatives and Reformists), заедно имаат 64 пратеници во Европскиот парламент, ги информираше за: Екстремизмите на официјална Софија и национал-шовинистичкиот став во однос на правото на самоопределување и правото на постоење на Македонскиот народ, без никакви условувања за начинот на поимање или за временски дистанци за идентитетскиот корпус. Притоа, наидовме на разбирање […]... Читај повеќе

Интервју за ТВ Канал 5

Лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски во интервју во ударните вести на Канал 5, за Меморандумот за соработка и формирање на антивладин фронт и концептот за соборување на владата на СДС*, формирање на Влада на национален спас со едногодишен мандат до редовните локални избори 2021 кога би се одржале и предвремени парламентарни избори. Линк до видеото

Прес конференција на ИНТЕГРА во Штип 27/11/2020

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски, и • Кандидатот за градоначалник на општина Штип, г-дин Симон Поликарп Тема на пресот: • Став за бугарското велепредавство • Претставување на првата фаза од проектите за Штип, на ИНТЕГРА и кандидатот за градоначалник на Штип, г-дин Симон Поликарп.  Детали: • Датум: 27.11.2020 г. (петок) • Почеток: 11.55 ч • Локација: Хотел ОАЗА (конференциска сала), Штип. Напомена: Организацијата на пресот ќе биде во согласност со сите препораки […]

Официјален спот на ИНТЕГРА за градоначалник на Штип

НЕВОЗМОЖНОТО НА ДОФАТ…! ШТИП – НОВАТА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА Кандидат: СИМОН ПОЛИКАРП – ЏИМИ Официјален спот на ИНТЕГРА за кампањата за локалните избори за градоначалник на Штип 2020 АМАНЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА…! ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА Линк до видето
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Дали уцените влегуваат во фазата на расплет🤔

Дали владата на СДС* е под уцена од Мијалков, да им биде урнат Преспанскиот договор со објавување на видео запис за задкулисен пазар за гласови на 8темината велепредавници, кое е кривично дело во сите правци - и за иницијаторите и за извршителите, значи за сите актери стои делото - злосторничко здружување против уставниот поредок на Македонија?

Затоа ли се толку услужливи и милни со Мијалков и му удоволуваат се' што ќе побара?

Прашање: Дали постои спогодба зад кулиси, помеѓу Заев и Мијалков за која се шпекулира од блиски извори на СДС*, за пресуда испод 5 години затвор за делото Таргет - Тврдина, а според која извесно е да биде оспорена на Апелација и да се врати повторно во судска постапка...се' до застареност на истото?

И дали...има надеж дека правдата ќе профункционира конечно?

Одговорот на овие прашања ќе ја турне владата на СДС*, какви и да бидат истите...и тоа забрзано.

Вториот проблем е што потоа?

ДП*НЕ не е ништо поарно и поразлично. И тие се потонати во живата кал на уцените и ќе нема ништо од правдата, ни на повидок.

До кога?

Се' додека не дојде нова политичка сила која има чист образ и чест, која не е подложна на уцени и задкулисни игри, а која знае, умее и има храброст како да го санира правниот систем и како да го ре-позиционира на Божјата правда.

Освен, ИНТЕГРА не постои друга политичка сила со потенцијал за радикален пресврт во татковината. И ова нашиот народ ќе мора да го сфати што поскоро, ако сака да види 'живот' по своја мерка.

Заклучок: Итно е потребно оставка на Владата на СДС*, преодна влада на национален спас од натпартиски експерти, со технички мандат да спроведе предвремени парламентарни избори заедно со редовните локални на есен 2021. Притоа ЗАДОЛЖИТЕЛНО усвојување на предлог законот за изборниот модел во една изборна единица.

Поинаку не се може...
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Од оваа појасно нема ... Смогнете сили Македонци/ќи и не плашете се ништо никој не ни може зошто не сме сами .... Приклучите се кон ИНТЕГРА Македонска Конзервативна Партија за да живееме во #светлината !!!

Златно правило во животот и духовен закон на ниво на природна закономерност: Ако не ја нагазите змијата на глава...таа ќе ве нагази вас. Змијата е персонификација на злото и демонското на овој свет.

Започнува неповратниот пад на актерите на злото, кои 30 години го играат 'тангото со ѓаволот', дуо-триото СДС*/ДП*НЕ/'заробената држава'. Слободата наѕира срамежливо, но неповратно.

Штом се спогодувате со главните актери на режимот, штом го играте нивното сценарио и го гледате со уживање нивниот филм, вие сте не само исти, туку и полоши од злото. Затоа ќе ве снемува неповратно од политичката сцена, и едните и другите.

Ќе внесеме колорит на црно-белата сива зона, ИНТЕГРА ќе и' го врати сјајот на слободата и татковината Македонија ќе ја доживее новата ренесанса.
... See MoreSee Less

Златно правило во животот и духовен закон на ниво на природна закономерност: Ако не ја нагазите змијата на глава...таа ќе ве нагази вас. Змијата е персонификација на злото и демонското на овој свет.

Започнува неповратниот пад на актерите на злото, кои 30 години го играат тангото со ѓаволот, дуо-триото СДС*/ДП*НЕ/заробената држава. Слободата наѕира срамежливо, но неповратно.

Штом се спогодувате со главните актери на режимот, штом го играте нивното сценарио и го гледате со уживање нивниот филм, вие сте не само исти, туку и полоши од злото. Затоа ќе ве снемува неповратно од политичката сцена, и едните и другите.

Ќе внесеме колорит на црно-белата сива зона, ИНТЕГРА ќе и го врати сјајот на слободата и татковината Македонија ќе ја доживее новата ренесанса.

Comment on Facebook

Подршка

Podrska ..

Радо избраа да ја жртвуваат Македонија и својот народ отколку да ја изгубат својата политичка моќ.. Колку многу ги има оние кои, за да избегнат заслужена казна или некој проблем, ги жртвуваат доблесните и праведни начела и принципи. Совеста и должноста покажуваат на еден пат, а личната корист на друг. Струјата силно тргнува во погрешен правец, и оној кој прави договори со злото бива однесен во густата темнина на вината! Напред ИНТЕГРА! Вашето време само што не настапило.

Така е и ќе биде ... Зошто со ИНТЕГРА Македонска Конзервативна Партија завршува векот на темнината .... Светлината ја опфати !

Така ќе биде. Поддршка за ИНТЕГРА! 👍👍👍👍

View more comments

Седум минути епопеја за татковината...безвремено
...12 јули 2020

www.facebook.com/watch/?v=419193259343191
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Marş gubrinja politiçari sitelacete ni eden politiçari dosega nebeşe poşten

Nie izrasnavme vo Jugoslavia Sega vo Makedonija na vlas e mitoto akı imal vujko vladika pop ke staneş

Напрет итегра

Браво само напрет лупчо

Bravo

Bravo da si ziv i zdrav.................

👍👍👍👍👍👍

Ептем паметен човек алал давие..

Неколку години се исто, говор, критики, говор... Па доста е, дојде " нож до коска" неможе повеќе да се трпи.

View more comments

Песочниот часовник истекува...

Поминаа повеќе од 2,5 месеци од предложената иницијатива на ИНТЕГРА за формирање на антивладин фронт, како своевиден пакт за партнерство без преемство/предимство во процесите, во рушењето на владата на СДС*.

МОЛК од ДП*НЕ и од Левица, како и од другите вонпарламентарни партии и партиите од владината коалиција кои беа повикани со Меморандумот.

Македонското проклетство...'зошто ти, а не јас' и 'јас, јас и само јас и никој друг' ќе ни ја потопи татковината.

ИНТЕГРА го стори своето, чесно пред Бога и пред нацијата. На истекот на 100 денови од понудениот предлог, продолжуваме понатаму сами, пожестоки од било кога спрема секој кој застанал на патот на востоличување на 'македонското во татковината Македонија' и на македонскиот национален стратегиски интерес.
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

So Gospo Napred Konecno nesto pozitivno

JA OBOZAVAM HIMNATA NA INTEGRA

Мај 2019...политичко пророштво до точка и запирка...

ПРОЧИТАЈТЕ СО ВНИМАНИЕ...и носете одлуки
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Sorabotnici na zz istoumni.

Се гордееме со Председателот .... Активен , претприемчив , чесен и храбар човек со љубов за Македонија .

NAMESTO INICIJATIVI ZA OBEDINUVANJE RAZEDINUVANJEVO PREOVLADUVA MAKAR I DA SE ALBANIZIRAME I BUGARIZIRAME NE NI IDE PAMETOT A NIKOGAS NE NI BILO OLKU SAMOUBISTVENO NI VO TURSKO NI VO GERMANSKO NI VO RIMSKO CUDNA BEZ SVESNOST

Генијален визионер со натпросечни способности какви мнозина ќе ги имаа ако беа помудри. БРАВО

Енергетската зависност на татковината е производ на незнаење или намера...прашање од милион долари 🤔 ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Super govor. Mnogu iskreno i provereno. Znam deka imate mnogu pati spomenato i koe bi bilo resenieto za bezmilosnoto unistuvanje na vodnite rezervi i kako da se dvizime kon energetska nezavisnost na prakticen i odrzliv nacin. Vodorod?

👍🧠🇲🇰

Мислиш дека некој нешто ќе ти одговори, Зоране во Македонија си не во USA

Браво

Taka Et !!!!!! Народот ќе плаќа за вилите на зајко шеќерка, али и др криминалци и предавници !!!! Тие ќе уживет а 3000 ќе останат без РАБОТА !!!!!!!!!!!!! АЈ ДА НИ Е НА ЗДРАВЈЕ АМА БЕЗ ПАРИ НЕМА ЗДРАВЈЕ САМО ПОБРЗА СМРТ , КОЈА ЌЕ НЕ СПАСИ ОД ПОНАТАМОШНИ ПРОБЛЕМИ, КОИ ЌЕ ИМ ГИ ПРЕПУШТИМЕ НА НАШИТЕ ДЕЦА И ВНУЧИЊА !!!!!!!!!!!!!!

Другар оди паси трева со твоите коментари Кажи нешто добро за народот од кај ве најдоја сите што лажите госпот нека ве казни копуци

CESTITAM

Integra i Levica Desni i levi Pozicija i opozicija VMRO i SDS kolicioni partneri Kriminal 0.0000000

View more comments

За бугарското велепредавство...по којзнае кој пат, но од друг агол...пролетта 2020 ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Bravo profesore se sto kazuvate i opomenuvate ste vo pravo

Интегра предводена од Д-р Љупчо Ристовски е последната надеж и иднина за нашата Македонија

Поништување на предавничките договори и лишење од слобода сите предавници.

Браво липчо само напрет ок

Bravo gospodine samo napred tisi za makedonija dase zacuva ida bidi kako sto terba tisi cist makedonec cuvaja makedonija kolku mozis

👍👍🇲🇰

Važno e edinstvo važno e da dišat site ko eden važni se sojuznici ne edinstvo e pogubno za sekoje drštvo dr ljupčo dobro obrazložuva edinstvo e mnogu bitno i narodot mora da se izbori za kvalitetno rakovotstvo

Bravo Tocno taka 👏

zosto se yolku mk narod zakoraveni za tie dve nefunkcionalni partii se drzat pa eve covek so ja kazuva vistinata smelos pa soce bide neka bide covek bez niedna crna damka

Teraj profesore...

И по илјадити пат ако треба, се до конечно избавување. 👍👍👍

Bravo so cista dusa zbiruvas alal da tie

Samo custvtelnite Makedonci mozat toa da go svatat.

SEKOJA CEST LJUPCO

Tocno e

Mise dopaga govorot na lypco

View more comments

д-р Марјан Попески...врвно мајсторство ... See MoreSee Less

Load more

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: