fbpx

Follow us:

a

Вести

Почеток на кампањата за избор на градоначалник на Штип

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија денес ја започна кампањата за избор на градоначалник на Штип. Симон Поликарп е кандидатот кој масовно ги освојува симпатиите на македонската и штипската јавност. Денешните средби со Штипјани изобилуваа со спонтани пријателски реакции, со размена на убава промисла за иднината на Штип, како да се буди надеж за промени, за нешто ново, долгоочекувано.. Благодарност до сите кои денес не удостоија со убав збор, пријатни насмевки, топол прием…Бидете ни благословени, Штипјани. Продолжуваме утре…и деновите потоа, се’ до конечната цел – […]

Настап на д-р Љупчо Ристовски, на “Само вистина”

Настап на д-р Љупчо Ристовски, на “Само вистина”, на Канал 5 телевизија. Уште еден одличен, интригантен настап на д-р Љупчо Ристовски, на Само вистина, Канал 5. Линк до видето

Интервју за ТВ Стар Штип

Интервју за ТВ Стар Штип на д-р Љупчо Ристовски на лидерот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија. Линк до видеото

Изборните резултати и процесот на контаминација.

Ќе се обрати лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски, потоа ќе се обратат Стојанчо Геровски за правните имликации, потпретседателот д-р Александар Главинов за хакираниот процес и методологијата на штелување на резултатите и потпретседателот Воислав Зафировски за безбедносните ризици и закани од нараснатиот екстремизам кај албанскиот политички блок и наркоманската зависност на СДС* и ДП*НЕ во однос на тие екстремизми водени од голата желба да се биде на власт.

СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИ 21/7/2020

  ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија на 21.7.2020 г. поднесе предметна тужба до Управен суд, а се однесува на изборниот процес во делот на сумирање и утврдување на резултатите од гласање на Предвремените парламентарни избори 2020. ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија бара повторно спроведување на процес на пребројување на гласачките ливчиња во присуство на претставници од ИНТЕГРА и други заинтересирани страни. Доколку ова не се прифати ИНТЕГРА предлага судот да донесе одлука за нерегуларни избори за пратеници на Предвремените парламентарни избори 2020. Имено, ДИК […]... Читај повеќе

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО ЖИВО

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: