fbpx

Follow us:

a

Вести

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО ЖИВО

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија утре 03 Јули 2020, со почеток во 11.55 ч. ќе одржи Прес конференција на тема: „Злоупотреба на изборниот процес и спречување на кампања на ИНТЕГРА од страна на ДП*НЕ и МВР.“ ИНТЕГРА поднесува кривична пријава против Наќе Чулев, Христијан Мицковски за основано сомневање за злосторничко здружување за изборен криминал – со цел спречување на легитимен политички субјект да води кампања во изборен процес. Втората тема на која ќе се обратиме е предложената нацрт преговарачка рамка за меѓувладината конференција за […]

ИНТЕРАКТИВНА ДЕБАТА СО ЈАВНОСТА

Отворена интерактивна дебата со јавноста на ИНТЕГРА ќе се одржи на ден 27.6.2020 (сабота) со почеток во 11.55 ч. Агробизнис – АГРОКОД стратегија во програмската платформа на ИНТЕГРА Промоција на кандидатите за пратеници од ИЕ – 4 и претставување на носителот на листата Воислав Зафировски. Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

Официјален старт на изборната кампања на ИНТЕГРА – МКП

Во среда на 24.6.2020 со почеток во 11:55 ч. ИНТЕГРА – Македонска Конзервативна Партија во Хотел Епинал Битола, со официјален настан ќе го означи почетокот на изборната кампања за предвремените избори, 15ти Јули 2020 година. Агенда на настанот: 1. Промоција на Изборната платформа: „НОВА МАКЕДОНСКА РЕНЕСАНСА“ 2. Промоција на носителите на листа и кандидатите за пратеници на ИНТЕГРА 3. Промоција на ИНТЕГРА Младинска алијанса 4. Промоција на химната на ИНТЕГРА 5. Промоција на новата транспортна стратегија на ИНТЕГРА и на новите спотови за Гироскопија […]

ИНТЕРАКТИВНА ДЕБАТА СО ЈАВНОСТА

Отворена интерактивна дебата со јавноста во живо на ИНТЕГРА, која ќе се одржи на ден 20.6.2020 (сабота) со почеток во 11.55 ч. (пет до дванаесет) во Ресторан „Бигор“ во с. Вруток, Гостиварско. Темата ќе биде новата одбранбена стратегија на ИНТЕГРА и како до моќна македонска воена индустрија. Учесници во панел дискусијата и дебата со јавноста: д-р Љупчо Ристовски м-р Љупчо Спасевски м-р Зоран Ивановски Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

Прес конференција – обраќање во живо

Прес конференција и обраќање во живо во 11:55; 19 јуни (петок) во просториите на ИНТЕГРА во Скопје. Тема: Предизборни злоупотреби На пресот ќе се обрати д-р Љупчо Ристовски и м-р Стојанчо Геровски

ИНТЕРАКТИВНА ДЕБАТА СО ЈАВНОСТА

Отворена интерактивна дебата во живо на тема: ВРАЌАЊЕ НА ИМЕТО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ВО ПРВИТЕ 100 ДЕНА И ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО Учесници: д-р Марјан Попески и м-р Стојанче Геровски Време: 11:55 (пет до дванаесет) на 13 јуни 2020 (утре) Место: Ресторан Биљанини извори, Охрид Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: