fbpx

Follow us:

a

Видео Архива

Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА

Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души.   Линк до видеото   Бидете ни благословени!

Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис

  Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис во собраниска процедура и Попис 2021   Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА.  На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-ѓа Виолета Арсовска, член на Претседателство на ИНТЕГРА со експертиза во Статистика Тема: Предлог Закон за попис во собраниска процедура и Попис 2021 Детали: • Датум: 25.12.2020 г. (петок). • Почеток: 11.55 ч. • Локација: […]

Прес конференција на ИНТЕГРА за Историјата во образовниот процес

  Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА. На прес конференцијата ќе говорат: Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-ѓа Емилија Б. Трифуновска, Член на Претседателство на ИНТЕГРА, ресор образование Тема: Историјата во образовниот процес Детали: • Датум: 23.12.2020г. (среда). • Почеток: 11.55 ч. • Локација: Прилеп, Хотел Кристал Палас (конференциска сала) Линк до фејсбук објавата Линк до прес конференцијата д-р Љупчо Ристовски Линк до прес конференцијата Емилија Б. Трифуновска Напомена: Организацијата на […]

Прес конференција на ИНТЕГРА

    Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за измени и дополнување на Законот за државјанство во скратена постапка   Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА.  -На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Г-дин Драган Стаменковски, член на Претседателството и телото за Одбрана и безбедност на ИНТЕГРА Тема: На повидок е ново велепредавство, загрозена е татковината, се цели кон промена на етничката карта на Македонија, […]

Ново интервју на д-р Љупчо Ристовски

Ново интервју на д-р Љупчо Ристовски, лидерот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото. Линк до видеото

Прес конференција на ИНТЕГРА за Локалните избори во Штип

    Почитувани, Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА. На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски • Кандидатот за градоначалник на општина Штип, г-дин Симон Поликарп Тема: Локални избори за градоначалник на Штип, 2020 Детали: • Датум: 14.12.2020г. (понеделник). • Почеток: 11.55 ч. • Локација: Во просториите на партијата – ДТЦ Палома бјанка 3ти спрат (ул. Даме Груев 16-3/1) Линк до фејсбук објавата Линк до […]
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

This message is only visible to admins:
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.

Error: The user must be an administrator, editor, or moderator of the page in order to impersonate it. If the page business requires Two Factor Authentication, the user also needs to enable Two Factor Authentication.
Type: OAuthException
Две години од Промотивната основачка конвенција на ИНТЕГРА Македонска конзервативна партија. Две години борба за македонската кауза...изградивме бренд за кој сите зборуваат. Нашето допрва доаѓа.

Најдоброто допрва доаѓа...татковино Македонија, ние сме со тебе, Македонски народе - главата горе, рамо до рамо ќе успееме да се повратиме и воздигнеме, повисоко од било кога досега.

Затоа што тоа е волјата Божја.

Две години од Промотивната ...

Порака за 08 март 2021 - Организацијата на жени на ИНТЕГРА со моќна видео порака за празникот на дамите - 08 март...

Вистинско лидерство...

Порака за 08 март 2021

Организацијата на жени на И...

За бугарското велепредавство...по којзнае кој пат, но од друг агол...пролетта 2020

За бугарското велепредавст...

Енергетската зависност на татковината е производ на незнаење или намера...прашање од милион долари 🤔

Енергетската зависност на ...

Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА...

Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души...
Бидете ни благословени!

Новогодишно обраќање на ли...

Од денешната прес конференција во Куманово, за Пописот 2021 и предлог Законот за попис на населението и домаќинствата.

ВНИМАТЕЛНОСТА МОРА ДА ЈА ПОДИГНЕМЕ НА НАЈВИСОКО НИВО.

Опсадата врз македонскиот национален стратегиски интерес во татковината, продолжува со несмален интензитет од страна на владата на СДС*, со новиот најавен ре-инженеринг на етничката карта во Македонија. 
Виолета Арсовска - член на Претседателството на ИНТЕГРА 
25 12 2020

Од денешната прес конферен...

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: