fbpx

Follow us:

a

Видео Архива

Прес конференција на ИНТЕГРА во Штип 09/12/2020

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија ги повикува младите во Штип, независно од која политичка партија се, да гласаат за кандидатот за градоначалник на Штип г. Симон Поликарп и да не дозволат повеќе други да ја одредуваат нивната судбина на бесперспективност. ИНТЕГРА упати повик да заедно партнерски, секој во попн лидерски капацитет и ‘рамо до рамо’ бидеме додадена вредност едни за други и невозможното да ни биде на дофат, заедно да ја дораскажеме новата македонска приказна – Штип…современ, развиен градски центар, во ново руво Има […]

Интервју за ТВ Канал 5

Лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски во интервју во ударните вести на Канал 5, за Меморандумот за соработка и формирање на антивладин фронт и концептот за соборување на владата на СДС*, формирање на Влада на национален спас со едногодишен мандат до редовните локални избори 2021 кога би се одржале и предвремени парламентарни избори. Линк до видеото

Прес конференција на ИНТЕГРА во Штип 27/11/2020

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија На прес конференцијата ќе говорат: • Претседателот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски, и • Кандидатот за градоначалник на општина Штип, г-дин Симон Поликарп Тема на пресот: • Став за бугарското велепредавство • Претставување на првата фаза од проектите за Штип, на ИНТЕГРА и кандидатот за градоначалник на Штип, г-дин Симон Поликарп.  Детали: • Датум: 27.11.2020 г. (петок) • Почеток: 11.55 ч • Локација: Хотел ОАЗА (конференциска сала), Штип. Напомена: Организацијата на пресот ќе биде во согласност со сите препораки […]

Официјален спот на ИНТЕГРА за градоначалник на Штип

НЕВОЗМОЖНОТО НА ДОФАТ…! ШТИП – НОВАТА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА Кандидат: СИМОН ПОЛИКАРП – ЏИМИ Официјален спот на ИНТЕГРА за кампањата за локалните избори за градоначалник на Штип 2020 АМАНЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА…! ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА Линк до видето

Почеток на кампањата за избор на градоначалник на Штип

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија денес ја започна кампањата за избор на градоначалник на Штип. Симон Поликарп е кандидатот кој масовно ги освојува симпатиите на македонската и штипската јавност. Денешните средби со Штипјани изобилуваа со спонтани пријателски реакции, со размена на убава промисла за иднината на Штип, како да се буди надеж за промени, за нешто ново, долгоочекувано.. Благодарност до сите кои денес не удостоија со убав збор, пријатни насмевки, топол прием…Бидете ни благословени, Штипјани. Продолжуваме утре…и деновите потоа, се’ до конечната цел – […]

Настап на д-р Љупчо Ристовски, на “Само вистина”

Настап на д-р Љупчо Ристовски, на “Само вистина”, на Канал 5 телевизија. Уште еден одличен, интригантен настап на д-р Љупчо Ристовски, на Само вистина, Канал 5. Линк до видето
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
За бугарското велепредавство...по којзнае кој пат, но од друг агол...пролетта 2020

За бугарското велепредавст...

Енергетската зависност на татковината е производ на незнаење или намера...прашање од милион долари 🤔

Енергетската зависност на ...

Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА...

Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души...
Бидете ни благословени!

Новогодишно обраќање на ли...

Од денешната прес конференција во Куманово, за Пописот 2021 и предлог Законот за попис на населението и домаќинствата.

ВНИМАТЕЛНОСТА МОРА ДА ЈА ПОДИГНЕМЕ НА НАЈВИСОКО НИВО.

Опсадата врз македонскиот национален стратегиски интерес во татковината, продолжува со несмален интензитет од страна на владата на СДС*, со новиот најавен ре-инженеринг на етничката карта во Македонија. 
Виолета Арсовска - член на Претседателството на ИНТЕГРА 
25 12 2020

Од денешната прес конферен...

Од денешната прес конференција во Куманово, за Пописот 2021 и предлог Законот за попис на населението и домаќинствата.

ВНИМАТЕЛНОСТА МОРА ДА ЈА ПОДИГНЕМЕ НА НАЈВИСОКО НИВО.

Опсадата врз македонскиот национален стратегиски интерес во татковината, продолжува со несмален интензитет од страна на владата на СДС*, со новиот најавен ре-инженеринг на етничката карта во Македонија. 

25.12.2020

Од денешната прес конферен...

ИНТЕГРА на знаковен јазик - Поздрав од Македонски Знаковен Речник до ИНТЕГРА на знаковен јазик...Ви благодариме од се' срце, драги наши. 
Бидете ни благословени и во благодатта и милоста Божја. Ве сакаме 💛

ИНТЕГРА на знаковен јазик

Поздрав од Македонски Знак...

ИНТЕГРА жестоко против владиниот предлог за реформи во образовниот систем на Македонија...анализа на безвремената глупост која е производ на скриените велепредавнички намери на владата на СДС*.
Македонската историја е идентитетска одредница и таа мора безусловно да е наша, автохтона, изворна и идните генерации мора да ја знаат својата македонска историја во сета длабочина на историските факти и вистини кои задираат длабоко со векови наназад, а не само да ја познаваат површно и само од 1944. Ова е велепредавство во континуитет од владата на СДС* и тоа македонскиот народ и опозицијата мора да го спречи веднаш, сега и одма, безкомпромисно и по секоја цена.

ИНТЕГРА жестоко против вла...

Load more

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: