fbpx

Follow us:

a

Видео Архива

Интервју за ТВ Стар Штип

Интервју за ТВ Стар Штип на д-р Љупчо Ристовски на лидерот на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија. Линк до видеото

Изборните резултати и процесот на контаминација.

Ќе се обрати лидерот на ИНТЕГРА д-р Љупчо Ристовски, потоа ќе се обратат Стојанчо Геровски за правните имликации, потпретседателот д-р Александар Главинов за хакираниот процес и методологијата на штелување на резултатите и потпретседателот Воислав Зафировски за безбедносните ризици и закани од нараснатиот екстремизам кај албанскиот политички блок и наркоманската зависност на СДС* и ДП*НЕ во однос на тие екстремизми водени од голата желба да се биде на власт.

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО ЖИВО

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО ЖИВО

ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија утре 03 Јули 2020, со почеток во 11.55 ч. ќе одржи Прес конференција на тема: „Злоупотреба на изборниот процес и спречување на кампања на ИНТЕГРА од страна на ДП*НЕ и МВР.“ ИНТЕГРА поднесува кривична пријава против Наќе Чулев, Христијан Мицковски за основано сомневање за злосторничко здружување за изборен криминал – со цел спречување на легитимен политички субјект да води кампања во изборен процес. Втората тема на која ќе се обратиме е предложената нацрт преговарачка рамка за меѓувладината конференција за […]

ИНТЕРАКТИВНА ДЕБАТА СО ЈАВНОСТА

Отворена интерактивна дебата со јавноста на ИНТЕГРА ќе се одржи на ден 27.6.2020 (сабота) со почеток во 11.55 ч. Агробизнис – АГРОКОД стратегија во програмската платформа на ИНТЕГРА Промоција на кандидатите за пратеници од ИЕ – 4 и претставување на носителот на листата Воислав Зафировски. Прашањата може да се поставуваат во коментари, пораки, на телефонските броеви: 3110885 и 3155020 и на contact@integra.org.mk

Официјален старт на изборната кампања на ИНТЕГРА – МКП

Во среда на 24.6.2020 со почеток во 11:55 ч. ИНТЕГРА – Македонска Конзервативна Партија во Хотел Епинал Битола, со официјален настан ќе го означи почетокот на изборната кампања за предвремените избори, 15ти Јули 2020 година. Агенда на настанот: 1. Промоција на Изборната платформа: „НОВА МАКЕДОНСКА РЕНЕСАНСА“ 2. Промоција на носителите на листа и кандидатите за пратеници на ИНТЕГРА 3. Промоција на ИНТЕГРА Младинска алијанса 4. Промоција на химната на ИНТЕГРА 5. Промоција на новата транспортна стратегија на ИНТЕГРА и на новите спотови за Гироскопија […]
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

This message is only visible to admins:
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.

Error: The user must be an administrator, editor, or moderator of the page in order to impersonate it. If the page business requires Two Factor Authentication, the user also needs to enable Two Factor Authentication.
Type: OAuthException
Две години од Промотивната основачка конвенција на ИНТЕГРА Македонска конзервативна партија. Две години борба за македонската кауза...изградивме бренд за кој сите зборуваат. Нашето допрва доаѓа.

Најдоброто допрва доаѓа...татковино Македонија, ние сме со тебе, Македонски народе - главата горе, рамо до рамо ќе успееме да се повратиме и воздигнеме, повисоко од било кога досега.

Затоа што тоа е волјата Божја.

Две години од Промотивната ...

Порака за 08 март 2021 - Организацијата на жени на ИНТЕГРА со моќна видео порака за празникот на дамите - 08 март...

Вистинско лидерство...

Порака за 08 март 2021

Организацијата на жени на И...

За бугарското велепредавство...по којзнае кој пат, но од друг агол...пролетта 2020

За бугарското велепредавст...

Енергетската зависност на татковината е производ на незнаење или намера...прашање од милион долари 🤔

Енергетската зависност на ...

Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА...

Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души...
Бидете ни благословени!

Новогодишно обраќање на ли...

Од денешната прес конференција во Куманово, за Пописот 2021 и предлог Законот за попис на населението и домаќинствата.

ВНИМАТЕЛНОСТА МОРА ДА ЈА ПОДИГНЕМЕ НА НАЈВИСОКО НИВО.

Опсадата врз македонскиот национален стратегиски интерес во татковината, продолжува со несмален интензитет од страна на владата на СДС*, со новиот најавен ре-инженеринг на етничката карта во Македонија. 
Виолета Арсовска - член на Претседателството на ИНТЕГРА 
25 12 2020

Од денешната прес конферен...

ИНТЕГРА

МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Ул. Даме Груев 16-3/1
ДТЦ Палома бјанка
1000 Скопје, Македонија
Тел: +389 02 3155020 | +389 02 3110885 | +389 70 755 215
contact@integra.org.mk
Работно време: 09AM – 5PM

 

Follow us: